Ekran kartı güç tasarrufu modunda kalıyor

Emirhanak1907

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
asus tuf gaming f15 2021. i5-11400h 16gb ram rtx 3050
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5-11400H
Merhaba arkadaşlar. ASUS TUF F15 FX506HCB HN144 model notebook sahibiyim. Ekran kartını güncellediğimde oyunlarda acayip derecede kasıyor. Güncellemezsem de oyunlarda sorun çıkarıyor. Sağlam haliyle güncellediğim halini test ettim fotoları ekleyeceğim. NVIDIA Denetim Masası'ndan, Windows ayarlarından performansa aldım. Ama olmuyor. Limit kısmında Power gözüküyor ve aşırı derecede kasıyor. Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

WhatsApp Image 2024-02-05 at 18.15.53.jpeg

WhatsApp Image 2024-02-05 at 18.15.54.jpeg

o programın içinde gpu ayarını optimize edilmiş yaptım. Sonra turbo veya performans moduna alıyorum bazen. Ama bir etkisi olmuyor.

752.7W nedir ya? Çekemez ki o kadar gücü. MSI Afterburner verileriniz yanlış.

Bu arada GPU'larda sorun çıkmaz. Sizin sorununuz tam olarak nedit?
Aslında limit kısmında power yazıyor ona dikkat çekmek istedim. 2 yıl öncenin driver'ını (512.95) yüklediğimde performans tam olması gerektiği gibi. Ama o sürümden sonraki her sürümde oyunlarda aşırı kasma var.

@Emirhanak1907 klişe olacak ama sürücüleriniz güncel mi?
sorun tam olarak o. Güncellediğimde kasıyor fena halde. Eski olanda da çok eski olduğu için oyunlarda uyarı veriyor, ama kasmadan oynatıyor.

@Emirhanak1907 yeni sürücü gelene kadar eski sürücüden devam edebilirsiniz bir zararı olmaz. Eğer dediğiniz gibi çözümler işe yaramıyorsa bir süre böyle kullanın.

Belki şu konu size yardımcı olabilir. Sürücü değiştirmeye gerek kalmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı