Ekran kartı güncelledikten sonra FPS düşüşü oluyor

erenkadirturkes

Picopat
Daha fazla  
MX550 kartımı 546.65 sürümüme güncelledim ama PC'm kasmaya başladı, FPS düşüşleri ve dropları yaşıyorum, en yüksek ayarda akıcı oynadığım oyunu en düşükte drop yiye yiye oynadım, sorun nedir, nasıl çözerim?

MX550 kartımı 546.65 sürümüme güncelledim ama PC'm kasmaya başladı, FPS düşüşleri ve dropları yaşıyorum, en yüksek ayarda akıcı oynadığım oyunu en düşükte drop yiye yiye oynadım, sorun nedir, nasıl çözerim?
Arada olabiliyor böyle sorunlar eski sürüme dönebilirsiniz.

Burdan yapabilirsiniz.

Eski sürüme döndüm, bir değişiklik olmadı.
2-3 sürüm öncesi işe yarar.

Isınma sorunu gibi temel sistem de sıkıntı yoksa o zaman akla tek gelen şey shader cache olayı. AMD kartlar da daha uzun sürüyor tabii NVIDIA test edemedim ama büyük ihtimal sürücüyü sıfırdan kurduğun için shader Cache'ler de siliniyor haliyle oyunlara girdiğin zaman kasma takılma yapıyor. Belli bir süre oyunları oyna birkaç kere girip çık cache işlemi bitince düzelmesi lazım.

Sürücü sorunlu, birkaç kişide daha gördüm bunu bazılarında eski sürüme dönünce düzeliyor ama bende düzelmedi. Yeni gelecek olan sürümde düzeltirler umarım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı