Ekran kartı güncellenirse performansı artar mı?

Hidir44

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan yaklaşık herhalde 1 ay önce ekran kartını güncelledim. Daha sonra şu ''can ı run ıt'' sitesine girip bir oyuna baktım. Şunu gördüm ki benim Pixel Shader 5.0'di. Güncellemeden sonra 6.0 oldu yani şunu soracağım, ekran kartını güncellersek ekran kartı gücü ve Pixel Shader artar mı?

Ekran kartım: Intel HD 540.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bundan yaklaşık herhalde 1 ay önce ekran kartını güncelledim. Daha sonra şu "can ı run ıt" sitesine girip bir oyuna baktım. Şunu gördüm ki benim pixel shader 5.0'di. Güncellemeden sonra 6.0 oldu yani şunu soracağım, ekran kartını güncellersek ekran kartı gücü ve pixel shader artar mı?

Ekran kartım: Intel HD 540.

Sen güncellesende güncellemesende o ekran kartıyla Roblox zor oynarsın.

DirectX ve PixelShader donanımsal bir mevzu. Ekran kartını güncelleyerek yükseltmeniz pek mümkün değil. Sitede hata olmuş olabilir. Güç ise değişir. Ekran kartı yeniyse her driver güncellemesinde buglar giderilir ve daha optimize edilir. Intel'in ARC750 kartı mesela. İlk çıktığındaki FPSler ile şimdikiler arasında dağlar kadar fark var. RX 580 de aynı şekilde. İlk çıktığında GTX 1060'dan daha kötüydü ancak şuan çoğu oyunda daha iyi ya da aynı performansı veriyor. Ancak sizin ekran kartınız güçsüz. Maalesef pek fark olacağını sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı