Ekran kartı hariç 3500TL PC toplama

~Astro~

Decapat
İlk olarak şunu söylemek istiyorum. Bu konuyu bilgisayarlardan hiç anlamayan bir arkadaşım adına açıyorum. Arkadaşımın AMD Phenom II X4 840 işlemcisi, 8 GB RAM'i ve GTX 1050 Ti ekran kartı var. İşlemcisi yüzünden ekran kartının nimetlerinden faydalanamadığını düşünüyorum. Bu yüzden ona MSI B550M PRO-VDH WIFI 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP VGA mATX Anakart | ITOPYA anakart, GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA RAM ve POWER BOOST VK-P3301B 500W Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA kasa olacak şekilde ekran kartı ve depolama haricinde bir sistem toplamak istiyorum. İşlemci olarak ise Ryzen 5 3600 düşünüyorum. Sizce nasıl ? Ve kasanın PSU yeter mi ?

Kasa değişmeli, onun yerine Corsair Spec Delta 550W modeli veyahut stok beklenir ise 650W'lık olan ile değiştirmelisiniz. Onun dışında ileride ekran kartı takmayı düşünürse 3600 modeli rahatlıkla yetecektir doğru bir tercih olmuş. Seçtiğiniz anakartta güzel ileriye dönük olarak seçilmiş. Sistem güzel fakat 1 sene sonra ekran kartı değişmesi gerek. (Ağır oyunlar oynanacaksa) eğer değişme gibi bir imkan yok ise işlemciyi 3500X, ekran kartını(eskiyi) satıp onun yerine 1660 Super alınması taraftarıyım. Fakat ileriki zamanlarda alamazsa bu dediğimi yapın.

Kasa değişmeli, onun yerine Corsair Spec Delta 550W modeli veyahut stok beklenir ise 650W'lık olan ile değiştirmelisiniz. Onun dışında ileride ekran kartı takmayı düşünürse 3600 modeli rahatlıkla yetecektir doğru bir tercih olmuş. Seçtiğiniz anakartta güzel ileriye dönük olarak seçilmiş. Sistem güzel fakat 1 sene sonra ekran kartı değişmesi gerek. (Ağır oyunlar oynanacaksa)
Çok teşekkürler hocam.

Hocam, B550 güzel bir tercih olmuş. Zaten bu anakart ile en az 3. nesil işlemci kullanılabilir. RAM olarak en kısa zamanda mutlaka çift kanal yapın. AMD işlemci için çift kanal RAM önemlidir. Kasa içinde bulunan PSU iyi değil. R5 3600 güzel bir tercih olmuş.

Hocam, B550 güzel bir tercih olmuş. Zaten bu anakart ile en az 3. nesil işlemci kullanılabilir. RAM olarak en kısa zamanda mutlaka çift kanal yapın. AMD işlemci için çift kanal RAM önemlidir. Kasa içinde bulunan PSU iyi değil. R5 3600 güzel bir tercih olmuş.

Hocam arkadaşın RAM'i varmış zaten, bir 8'lik daha ekleyecek yani Dual Channel olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı