Ekran kartı hasarında garanti süreci nasıl işler?

GGWP

Hectopat
2 hafta önce bir ekran kartı almıştım. Bu kartla 4 gün civarında mining yaptım. Daha sonra riser aldım ki bir kartla oyun oynayıp diğer kartla mining yapayım. X16 slotuna oyunda kullanacağım ekran kartını taktım. X1 slotuna ise RX 5500 XT taktım. Çalıştırdığımda görüntü geldi fakat Windows açılmıyordu. Daha sonra RX 5500 XT kartı ile açmayı denedim. Karta elektrik geliyor fanlar dönüyor fakat görüntü gelmiyor. Kısacası kartım bozulmuş. Güç kaynağım 500W. Birincil kartım: Galax GTX 760 ( 2x6 pin ).ikincil kartım ise: XFX RX 5500 XT 8 GB. Acaba güç kaynağım mı yetersiz geldi yoksa aldığım riser bozuksa o bozmuş olabilir mi?

-Ekran kartının faturasi garantisi mevcut. Garantiye göndermek istiyorum ama ekran kartının faturası benim üzerime değil, benim göndermemi kabul ederler mi? Yoksa aldığım kişiden mi göndermesini istemeliyim?

-Garantide muhtemel sonuç ne olur? Ücretsiz şekilde ya da ücretle tamir ederler mi? Veya para iadesi olabilir mi? Ne gibi ihtimaller mevcut?

2 hafta önce bir ekran kartı almıştım. Bu kartla 4 gün civarında mining yaptım. Daha sonra riser aldım ki bir kartla oyun oynayıp diğer kartla mining yapayım. X16 slotuna oyunda kullanacağım ekran kartını taktım. X1 slotuna ise RX 5500 XT taktım. Çalıştırdığımda görüntü geldi fakat Windows açılmıyordu. Daha sonra RX 5500 XT kartı ile açmayı denedim. Karta elektrik geliyor fanlar dönüyor fakat görüntü gelmiyor. Kısacası kartım bozulmuş. Güç kaynağım 500W. Birincil kartım: Galax GTX 760 ( 2x6 pin ).ikincil kartım ise: XFX RX 5500 XT 8 GB. Acaba güç kaynağım mı yetersiz geldi yoksa aldığım riser bozuksa o bozmuş olabilir mi?

-Ekran kartının faturasi garantisi mevcut. Garantiye göndermek istiyorum ama ekran kartının faturası benim üzerime değil, benim göndermemi kabul ederler mi? Yoksa aldığım kişiden mi göndermesini istemeliyim?

-Garantide muhtemel sonuç ne olur? Ücretsiz şekilde ya da ücretle tamir ederler mi? Veya para iadesi olabilir mi? Ne gibi ihtimaller mevcut?
500w güç kaynağından kaynaklı. İkisi için yetersiz.

Evet bir anlık gaflet ile böyle bir şey yaptım. Normalde çok iyi biliyorum yetmiyeceğini ama işte hata ettim. Peki garanti konusunda bilgi verebilir misiniz?

Deneyimleri incelemeniz ve bilgi sahibi olmanız açısından, bir konu bırakıyorum:

Deneyimleri incelemeniz ve bilgi sahibi olmanız açısından, bir konu bırakıyorum:
Biraz gereksiz bir tavsiye, max 2 hafta mininglikten bahsediyor konu sahibi. Sorun bariz güç kaynağı yetersizliğinde.

Evet, yetersiz güç kaynağı yüzünden kart bozulmuş. Ve garanti süreci ile ilgili bilgi istenilmiş. Nerede hata var, anlayamadım.
Evet, büyütüyorum görmeniz için hatayı.
1636292940121.png

+
1636292913599.png

Evet benim kartım miningden bozulmadı. 4 gün mining yapmak pek de mining sayılmaz bence de.

Bir kişi sıfır fiyatı üzerinden iade alınabilir yazmışda benim kartın sıfır fiyatı 1500 lira çok zarara girmiş olurum. Acaba tamir edilme durumu olmaz mı ücretsiz şekilde? @@Pikachu.34

Evet, büyütüyorum görmeniz için hatayı.
Eki Görüntüle 1208633
+
Eki Görüntüle 1208631
Çoğu servis/garanti başından sağmak için, yapılmış gözüyle bakar. "Ufacık yapıldı, azıcık yapıldı, ucundan yapıldı." vb. şeyler geçerli olmaz, yasada da böyledir. Azı, çoğu yoktur. "Yapılmış mı yapılmamış mı?" diye bakılır. (Ceza indirimi olur, ama sonuç olarak bir ceza alınır.)

Ben de; ne durum böyledir, ne garantiye yollanmaz, ne de garanti dışıdır, tarzı cümleler kullanmadım. Fikir sahibi olması açısından; böyle bir tutumla karşılaşabileceğini de göz önünde bulundurarak, deneyim sahibi arkadaşların yorum yaptığı bir konuyu gösterdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı