Ekran Kartı için 77 Derece Normal mi?

bipac24

Hectopat
ASUS DUAL GTX 1060 3 GB OC model ekran kartı kullanıyorum, kartın sıcaklığı PUBG'de 77 dereceye kadar çıkıyor, bu normal mi? İdeal kart sıcaklığı yük altında kaç olmalı ya da kaç dereceye kadar normaldir?

Son düzenleyen: Moderatör:
90'ın üstüne çıkılmadığı sürece sorunsuz çalışacaktır.
Normal olarak kabul ettiğimiz aralık yani genel koşullardaki aralığımız 65-80 arasıdır genellikle.
77 derece de haliyle ne yüksek, ne düşük bir sıcaklık. Daha iyi sonuç istiyorsanız, kasanıza iyi hava akışı sağlamanız gerekir. İçerideki havayı da düzgün bir şekilde dışarıya atmalısınız.

Aynı karta sahibim, bende de 68-78 aralığında oyundan oyuna değişiklik göstererek hemen hemen aynı civarlarda alıyoruz, yani doğal.

Bazı programlarla fan hızını düzenlemek mümkün 70 üstü derecelerde fanı yüzde yüze çalışması için ayarlayabilirsin. Ekran kartını otomatiğe aldığımda derecem 70 oluyor. Programla 60 falan oluyor.

Bende MSI GTX 1060 3GB ekran kartı var ve 50 derecenin üzerinde boşte iken arkadaşlarımda 1050 ti falan var 34 38 dercce boşta ben anlamadım bi yardımcı olun lütfen

Fanı %100 açıyorsanız normal değil. Yeni ekran kartları 60 dereceye kadar fanı çevirmiyor. Fanı isterseniz %50 gibi ayarlayın oyuna girmeden, hem kafa ağrıtmaz hem kart ısınmaz.

sapphire rx590 8gb kullanıyorum ets2 full ayarlarda 65 derece ye cıkıyo fan 45-55 derece arasında devreye giriyo sizce bu normalmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…