Ekran kartı için kaliteli termal pad ve macun önerisi

Ben de RTX 3080 Ti var MSI'ın normal çalışma hızları 65 derecelerde fakat yük altındayken 73 bazen de 74 dereceleri zorlayabiliyor ikinci el olarak aldığım için uzun süredir bakım yapılmadığını düşünerekten padlerini ve macununu değiştireceğim açıkçası tavsiye edebileceğiniz çok kaliteli ürün var mı?

Dost cihazın buz gibi kurcalama.

Peki o zaman bir süre daha devam etsin böyle teşekkür ederim yorumun için.

Ustam ısınmasından rahatsız isen MSI Afterburner'den Power limit ve temp limit ayarlayabilrisin. Ben kendime göre clock ayarıda yaptım ısınmayı engellemek için. Fan curvesinide artırabilirsin. Ekstra olarak kasanın önünde fan yoksa o ısıyı kasa dışarı atamıyor. Ön tarafa fan takmanı öneririm.

Dosya Ekleri

• 1677595175229.png
    1677595175229.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 86
Ustam ısınmasından rahatsız isen MSI Afterburner'den Power limit ve temp limit ayarlayabilrisin. Ben kendime göre clock ayarıda yaptım ısınmayı engellemek için. Fan curvesini de artırabilirsin. Ekstra olarak kasanın önünde fan yoksa o ısıyı kasa dışarı atamıyor. Ön tarafa fan takmanı öneririm.

Sanırım biraz Afterburner ile oynamam gerekecek çünkü 70 derecedeyken sadece %45 ile 50'si kullanılıyor fanın.

Gelid kullanabilirsin padler için tavsiye ederim.

Ustam pedleri değiştirmeden devam ettim ısınma sorunu ama halen devam ediyor kaliteli macun sürmeme rağmen. Padlerde hiç hasar yoktu ama Palit'in bu modelinde iyi bir soğutucu kullanmamış boşta 50 derecede çalışıyor hiçbir şey yapmasam dahi. Fanı tamamen kapanmıyor. Oyunlarda ısısı çok arttığından fan çok ses yapıyor. Fanın sesi dayanılabilir hale gelsin diye hızını düşürdüm bu sefer frekans 1800'lerden 1400'lere düştü fakat halen oyunun sesi az gelirse rahatsız ediyor.

Geri
Yukarı