Ekran kartı için önemli olan mimarisidir

Uğurcan Gürler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
''Ekran kartı için önemli olan mimarisidir, model numarasının soldan birinci ve ikinci rakamıdır.
Örnek AMD R9 280 demek R9 200 serisinden demektir. 10 üzerinden 8 almıştır performans konusunda.
Eğer AMD ekran kartı alınacaksa soldan ikinci rakam en az 7 olmalı, nvidia da ise en az 5 olmalı.''

Bunu okuduğum günden beri aklıma takıldı, sizce doğru mu?

Bence oyun sistemi için ekran kartı alırken rakamlardan çok benchmark testi sonuçlarına bakılmalıdır sonuçta oyun oynamak için alıyoruz bize akıcı bir oyun deneyimi yaşatması ve fiyatının makul olması yeterli bence.

son günlerde sistem toparladığım için benimde üzerine düştüğüm konu.soldan 1. numara neslini 2. numara ise performansını 10 puanlık cetvel üzerinden belirtir.nvidianın fiyat performans açısından yüksek olan gözde kartlarından gtx 750 ti bir 900 serisine bedeldir diye biliyorum çünkü yeni mimarinin kullanıldığı özel karttır.

son günlerde sistem toparladığım için benimde üzerine düştüğüm konu.soldan 1. numara neslini 2. numara ise performansını 10 puanlık cetvel üzerinden belirtir.nvidianın fiyat performans açısından yüksek olan gözde kartlarından gtx 750 ti bir 900 serisine bedeldir diye biliyorum çünkü yeni mimarinin kullanıldığı özel karttır.
Bedel değildir yanlış bilgi vermeyelim GTX 750Ti 900 serisinin performans açısından en düşük kartı GTX 960'ın bile 15-20FPS civarı gerisinde kalırken 900 serisine bedeldir demeniz saçma olmuş bence,ki bunun GTX 970'i 980'i var.

Bedel değildir yanlış bilgi vermeyelim GTX 750Ti 900 serisinin performans açısından en düşük kartı GTX 960'ın bile 15FPS civarı gerisinde kalırken 900 serisine bedeldir demeniz saçma olmuş bence,ki bunun GTX 970'i 980'i var.
zaten "diye biliyorum" belirttim.çok fazla bilgim yok sadece yardımcı olmak istedim.
Edit:ayrıca yardıma ihtiyacım var,konum denetimden geçene kadar tartışmak istiyorum anakart ve işlemci konusunda özelden yardım edebilirmisin lütfen?nasıl PM atabiliyoruz,yeni kayıt oldumda

Tamam o zaman soldan ikinci harf ise HD 6570 ile R7 250 aynı mı ? Saçma buluyorum bu soldan ikinci şeylerini.
Eğer o şekilde karşılaştırırsak yanlış olur her seriyi kendi arasında karşılaştırmak daha doğru olur mesela R9 serisi GTX serisi vb.
@AlleinWolf 500 mesaja ulaşamadığım için özel olarak mesaj atamıyorum yardıma ihtiyacın varsa konu açabilirsin ordan sana yardımcı olurum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı