Ekran kartı ile açılma hızının alakası var mı?

eakn59

Hectopat
Nvidia GTX 1650 Super aldım. Kart ve PSU değiştikten sonra bilgisayar daha geç açılmaya başladı. Bilgisayarda gezerken yavaşladı gibi hissediyorum sizce bi alakası var mı? Bilgisayarı hızlandırmak için ne gibi şeyler yapabilirim?

Sistemin hizini en yavas komponent belirler, boot icin bu disk olur genelde.
Ekran karti sadece BIOS check suresini uzatir, ama 45 saniyede acilan bir bilgisayar icin bu gozardi edilebilir bir sey. 4 saniyede aciliyorsa ve 3 yapmak istiyorsan o zaman UEFI falan ugrasmaya deger.
Acilmaktan kast ettigin tam olarak nedir? Yavastan kast ettigin nedir? ( saniye olarak ) Hangi isletim sistemi? SSD mi mekanik disk mi kullaniyorsun?

Sistemin hizini en yavas komponent belirler, boot icin bu disk olur genelde.
Ekran karti sadece BIOS check suresini uzatir, ama 45 saniyede acilan bir bilgisayar icin bu gozardi edilebilir bir sey. 4 saniyede aciliyorsa ve 3 yapmak istiyorsan o zaman UEFI falan ugrasmaya deger.
Acilmaktan kast ettigin tam olarak nedir? Yavastan kast ettigin nedir? ( saniye olarak ) Hangi isletim sistemi? SSD mi mekanik disk mi kullaniyorsun?
Harddisk kullanıyorum. Casper yazısında kalıyor ve biraz bekliyor bilgisayar.

Aynı sorun bende de var.. 1.5 dakikadan önce bilgisayar açılmıyor... Açıldığında da neredeyse 30 40 saniye işlem yapılmıyor.. Antivirüs yok. Advanced systemcare son sürüm full var. Sistem başlangıç öğesi yok denecek kadar az.. Casus yazılım vb Koruma özellikleri aktif. İşlemci amd fx8350 - ram kingston 8 gb 1333 mhz. Anakart 970A-G46 (MS-7693), ekran kartı zotac gt 430. Tek şüphelendiğim şey ekran kartı. Yüksek mhzli ekran kartları bu süreyi etkiler mi?
pc özeti 2.jpg
pc özeti.jpg

Geri
Yukarı