Ekran kartı ışığı yanmıyor

348103

Hectopat
GTX 1650S MSI kullanıyorum ekran kartımın ışığı yanmıyor. Sanırım bozuldu, ışık dediğim MSI logosunun beyaz ışığı. İki kez çıkarıp taktım ve yeni ekran kartı alacak param yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ne var al işte diyeceğim şimdi anakarta tak onboard görüntü dene belki onboardı olmayan bir işlemci kullanıyor belki anakartta onboard görüntü almak için port yok nereden bileceksin foruma arada sırada giriyorum muhtemelen arkadaş yazana kadar çıkmış olacağım ve 1-2 haftadan önce girmem ama gene de tavsiyede bulunacak başkalarının sistemi bilmesi lazım.

Hocam çıkardım ama fişteyken basıp çekmeliyim değil mi?

Hocam ona nasıl bakabilirim çok özür dilerim bu konuda biraz cahilim.

Dikkatlice oku! Kasanın siya güç kablosunu çıkar sonra koy onu bir kenara, güç yani çalıştırma butonuna arda arda 5 saniye boyunca bas çek yap, sonra kabloyu geri tak.
Bir de gene o siya güç kablosunu söktüğün yerde bir anahtar var güç kaynağını kapatıp açmak için açık mı o ?

Dikkatlice oku! Kasanın siya güç kablosunu çıkar sonra koy onu bir kenara, güç yani çalıştırma butonuna arda arda 5 saniye boyunca bas çek yap, sonra kabloyu geri tak.
Bir de gene o siya güç kablosunu söktüğün yerde bir anahtar var güç kaynağını kapatıp açmak için açık mı o?

Hocam o açık ve şimdi deniyorum kabloyu çıkardım bas çek yapacağım 5 saniye boyunca.

Bir de gene o siya güç kablosunu söktüğün yerde bir anahtar var güç kaynağını kapatıp açmak için açık mı o?

Kasa çalışıyor ekran kartı görüntü vermiyor diye konu açılıyor sen kasanın güç tuşunun açık olup olmadığını soruyosun hocam.

Artı -1 Eksi
Kasa çalışıyor ekran kartı görüntü vermiyor diye konu açılıyor sen kasanın güç tuşunun açık olup olmadığını soruyosun hocam.
1633717546937.png

Hocam o açık ve şimdi deniyorum kabloyu çıkardım bas çek yapacağım 5 saniye boyunca.

Ya ekran kartına giren 6 pinli bir kablo var gördüğüm kadarıyla yani ekran kartın besleniyor işlemcini paylaş eğer onboard varsa anakarta tak kabloyu görüntü veriyorsa ekran kartını sök sokete giren kısmı silgiyle bir temizle tekrar tak ekran kartı takılıyken onboarddan görüntü alamadıysan ve ekran kartı da görüntü vermiyor ise ekran kartı söküp onboarda tekrar bağla gene görüntü vermezse ekran kartıyla ilgili değildir başka bir arıza vardır verdiyse ekran kartı arızalıdır.

Hocam fazla anlamıyorum görüntü bıraktım aşağıya acaba siz bir bakıp takılı mi diye söyleseniz.

Hocam hiçbir müdahale de bulunmadım bundan bir gün önce oyun indirdim yattım bugün okula gittim yattım PC'yi açmaya çalıştığımda fanlar dönüyor ama ekran kartı ışığı yanmıyordu.

Onboard yok sanırım.

Burada fanlar dönüyor demiş konu sahibi kendini anlatamıyor o zaman neyse ben çıkıyorum iyi forumlar.

Geri
Yukarı