Ekran kartı ısınıyor

lastbjorNN

Hectopat
Yer
Berlin
İyi sosyaller, bugün bilgisayarı uzun süre sonra temizlemeye karar verdim. Ekran kartını açıp termal macunu kontrol ettim. Bilgisayarı taktıktan sonra aşırı ısınmaya başladı. Fanı kapatınca oyunda 90 C'ye kadar çıkıyor. Şu an %100 fan hızında çalışıyor. Oyunlarda 80 arası Full Speed'te kartı açana kadar asla böyle bir sorunla karşılaşmadım. 5 defa monte ettim en sağlam şekilde kar etmedi.

Merhaba, doğru montaj basıncı ile kartı kapattığınızdan emin misiniz? Macun markanız nedir? Eğer macunu yenilemediyseniz yüzey alanındaki macun azalmış, temas etmiyor olabilir. Mosfetler üzerindeki termal padleri kontrol ettiniz mi? Kartınız imzanızdaki ise uzun süreden beri kullanılıyor olmalı. Belki bir temas sorunu olabilir. Temizlik yapmadan önceki sıcaklıkları hatırlıyor musunuz?

Açmışken yeni macun sürseydiniz iyi olurdu.
Fan yaprakları da tozluysa diş fırçası ile temizlemenizi öneririm.
Fazla bastırmayın yada hiç bastırmayın, O yumuşak göbek arası hafif boşluklu ordan daha aşağı bastırmayın
Hafif olsun
-Ayrıca fırça falan baya sert
-Kolonyaya, Kulak temizleme çubuğunu bandırın ve öyle öyle hafif hafif temizleyin (O yumuşak göbek aralığından daha fazla bastırmayın) ve peçete ilede dökülen kirleri alın
-Kolonyada alkol oluğu için iyi temizler
-Eğer evde direkt saf alkol var ise ona bandırıp yapın.
-Fazla bastırırsam nolur diyecekseniz, Balans ayarı bozulur, titreme ile ses yapar ve soğutma kötüleşir

Fazla bastırmayın yada hiç bastırmayın, O yumuşak göbek arası hafif boşluklu ordan daha aşağı bastırmayın
Hafif olsun
-Kolonyaya, Kulak temizleme çubuğunu bandırın ve öyle öyle hafif hafif temizleyin (O yumuşak göbek aralığından daha fazla bastırmayın) ve peçete ilede dökülen kirleri alın
-Fazla bastırırsam nolur diyecekseniz, Balans ayarı bozulur, titreme ile ses yapar ve soğutma kötüleşir
Etiketleme yanlış oldu. Konu sahibi ben değilim.

Etiketleme yanlış oldu. Konu sahibi ben değilim.

Hayır, sizin yorumunuza karşı, (fırça ile temizleyinin) doğrusunu nasıl yapılacağını konu sahibine anlattım.
-Yani bu tavsiyeler ile fırça ile olmayacaksa, nasıl yapılacağını ve hazır bahsediyorken tamamen napılması gerektini anlatayım dedim.
-Neye karşı bunu söylediğimi belirtmek istedim.
O yüzden etiketi size attım.

Hayır, sizin yorumunuza karşı, (fırça ile temizleyinin) doğrusunu nasıl yapılacağını konu sahibine anlattım.
-Yani bu tavsiyeler ile fırça ile olmayacaksa, nasıl yapılacağını ve hazır bahsediyorken tamamen napılması gerektini anlatayım dedim.
-Neye karşı bunu söylediğimi belirtmek istedim.
O yüzden etiketi size attım.
Fan yapraklarına kulak çöpünden ziyade diş fırçasını öneriyorum ki sert olduğu için.

Hocam kusura bakmayın stresten yanlış konu girmişim ceza aldım
-Termal macuna bakarkene, naptınız?
Nasıl bir yol izlediniz?
Anlatırmısınız?
-Çözmeye çalışalım, belki yanlış bişe yapmış olabilirsiniz o esnada
Hocam açtım baktım biraz elimi sürdüm kuru mu değil mi diye birazcık dağılmış olabilir
Hafif olsun
Fanlar ve demir tertemiz hocam onlardan yana bir problem yok
Merhaba, doğru montaj basıncı ile kartı kapattığınızdan emin misiniz? Macun markanız nedir? Eğer macunu yenilemediyseniz yüzey alanındaki macun azalmış, temas etmiyor olabilir. Mosfetler üzerindeki termal padleri kontrol ettiniz mi? Kartınız imzanızdaki ise uzun süreden beri kullanılıyor olmalı. Belki bir temas sorunu olabilir. Temizlik yapmadan önceki sıcaklıkları hatırlıyor musunuz?
Hocam 5 kere söküp montajladım aldığımdan beri hiç açmadım kartı zaten 2.el almıştım 2 sene önce bugün söktüm ve bu problemle karşılaştım pek anlamıyorum açıkcası pedlerden falan
Varmı arkadaşlar bilgisi olan?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı