Ekran kartı işlemcisine giden bakır borunun soğutmaması

alfonyonzo55

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar lenovo laptobumun ekran kartına giden bakır borunun birisi vidalı birisi ise vida tutma yeri çıktığından dolayı vida takamıyorum laptobun fanı aceyyip derecede hızlı çalışıyor bi kaç kere kendini kapattı falan bunun bi çözümü varmı acaba yardımcı olurmusunuz.

Bir vidanın olmamasından dolayı ekran kartının üzerindeki bakır alışım termal macunla temas etmiyor ve arasında boşluk kalıyor olabilir, tavsiyem bakır borunun tutmayan vida yerini tamir ettirmeniz.

O kadar büyük bir sorun gibi görünmüyor, muhtemelen vardır diye düşünüyorum, ama siz genede bir gösterin zira öyle kullanmaya devam ederseniz ekran kartı veya işlemci hasar görebilir sıcaklık yüzünden.

Bencede choreme giriyorum sıcaklık 65 derece oluyor yani çok kötü acil yaptırmam gerek yeni laptop alana kadar sabredebilirsem süper olacak konuyu kapatabilirsiniz çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı