Ekran kartı kablolarının fazla olması performansı etkiler mi?

sametyorurr

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartımda 2 tane pin girişi var. 2'si de takılı ama bir kablonun 2 ucu var. Bu wat değerini, ya da performansı etkiler mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20240114_212836.jpg
    IMG_20240114_212836.jpg
    148,5 KB · Görüntüleme: 36
Ekstra olan kabloyu sağdakiyle değiştirirsem sorun olur mu çünkü fanlardan bir tanesi sadece AMD ayarından yükseltince dönmeye başlıyor PC'ye yük binince çalışmıyor.

Paralel bağlı problem olmaz.

PSU 2000 wott ekran kartına zararı dokunur mu oyunlarda tızz sesler geliyor ekran kartında 3 tane olan küçük nokta LED'lerden bir tanesi titriyor.

Ekstra olan kabloyu sağdakiyle değiştirirsem sorun olur mu çünkü fanlardan bir tanesi sadece AMD ayarından yükseltince dönmeye başlıyor PC'ye yük binince çalışmıyor.

PSU 2000 wott ekran kartına zararı dokunur mu oyunlarda tızz sesler geliyor ekran kartında 3 tane olan küçük nokta LED'lerden bir tanesi titriyor.

2000 volt değil wattır o. PSU'nun ne kadar güç üretebileceğini söyler. Ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. İsterse 40000 watt olsun sistemin 12 voltla çalışır. Tiz sesin sebebi coil whinedır ona yapacak bir şey yok benim sistemde de var.

2000 volt değil wattır o. PSU'nun ne kadar güç üretebileceğini söyler. Ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. İsterse 40000 watt olsun sistemin 12 voltla çalışır. Tiz sesin sebebi coil whinedır ona yapacak bir şey yok benim sistemde de var.

Ekran kartı FurMark'ta 82 derece oluyor 1 fanı çalışmıyor AMD ayarından fanı fülleyinxe çalışıyor bu sefer FurMark'ta 75 derece oluyor ama kapatınca fan hızı düşmüyor.

O PSU'nun 2000 watt olduğunun hiç sanmıyorum. Normalde 82'de fanların devreye girmesi lazım ayarları ile oynamadıysa.

Yani bende bilmiyorum ekran kartı FurMark'ta fan çalışıyorken 81 derecelere çıkıyor fanlar aktif iken 75 ama işte manuel çıkarıp indirmem gerekiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20231228_001938.jpg
    IMG_20231228_001938.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı