Ekran kartı "kod 43" hatası

Güllaç

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Geçenlerde yanlışlıkla açıp kapamalı priz açıkken bilgisayar fişini taktım ve bir tık cızbız etti. Ondan sonra PC'yi açtım ekran beyaz çizgi çizgiydi(monitörde sıkıntı yok). Ve kontrol ettiğimde ekran kartı kod 43 hatası veriyordu. Bende forumlarda bayağı araştırdım BIOS güncelleme dışında her şeyi denedim. Ekran kartını çıkarıp açmayı denedim fakat görüntü alamadım çünkü 2 yıl önce HDMI girişi bozulmuştu ve ekran kartının üzerindeki mini HDMI girişini kullanıyordum. Yani ekran kartsız düzgün çalışıyor mu emin olamadım. İşin aslı BIOS güncelleme dışında her şeyi denedim fakat düzelmedi. Sizce sıkıntı donanımsal kaynaklı mıdır? Yardım edebilecek, bilgisi olan var mı?

O zaman bulabildiğin bütün yazılımsal çözüm yollarını dene. Fayda etmezse yardım etmeye çalışırım hocam.

NVIDIA supportuyla konuştum yardımcı oldular gene olmadı çözüm en son BIOS'u güncellemen gerekiyor dediler 2015 sürümünü kullanıyormuş sanırım benim BIOS son olarak onu güncelleyeceğim umarım sorun çözülür.

NVIDIA supportuyla konuştum yardımcı oldular gene olmadı çözüm en son BIOS'u güncellemen gerekiyor dediler 2015 sürümünü kullanıyormuş sanırım benim BIOS son olarak onu güncelleyeceğim umarım sorun çözülür.

Muhtemelen çözülmedi diye tahmin ediyorum. Geçmiş olsun ekran kartının ya görüntü bellekleri gitmiş ya da ekran kartı soğuk lehime düşmüş.

Muhtemelen çözülmedi diye tahmin ediyorum. Geçmiş olsun ekran kartının ya görüntü bellekleri gitmiş ya da ekran kartı soğuk lehime düşmüş.

Evet çözülmedi bayağı araştırdım ya sorun dönüştürücümde çünkü önceden tam oturtmayınca ekrana görüntü gelmiyordu PC açık olsa da arızalı çünkü diğer sorunda dediğiniz gibi soğuk lehime düşmüş olabilir çünkü oyunlarda 85-87 derece görüyordum.

Evet çözülmedi bayağı araştırdım ya sorun dönüştürücümde çünkü önceden tam oturtmayınca ekrana görüntü gelmiyordu PC açık olsa da arızalı çünkü diğer sorunda dediğiniz gibi soğuk lehime düşmüş olabilir çünkü oyunlarda 85-87 derece görüyordum.
geçmiş olsun Hocam

Geri
Yukarı