Ekran kartı kullanım değerleri dalgalanıyor

Shibuza0

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 570
Selam, oyun oynarken sürekli olarak ekran kartı verilerim, fotoğrafta gösterdiğim gibi değişiyor bunu sebebi nedir acaba?
CS:GO benzeri fazla sistem istemeyen oyunlar oynarken çok hissettirmiyor, fakat birazcık bile sistem isteyen oyunlar olunca FPS düşmesi yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• AWDAWDADDDDDD.PNG
    AWDAWDADDDDDD.PNG
    39,9 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı modeli ne? Hangi sürücü kurulu, sürümüyle?

Anakart modelin ne?

Sapphire marka RX 570 4 GB kullanıyorum. Son çıkan 23.7.1 sürümünü yüklemiştim ama daha önceki sürümlerinde de aynı sorunu yaşıyordum.
Anakartım: MSI B450M Pro M2 Max.

Sapphire marka RX 570 4 GB kullanıyorum. Son çıkan 23.7.1 sürümünü yüklemiştim ama daha önceki sürümlerinde de aynı sorunu yaşıyordum.
Anakartım: MSI B450M Pro M.2 Max.

Sorunu çözebildin mi? Bende de aynı kartın 8 GB'lık versiyonu var ve bende aynı sıkıntıları yaşıyorum.

Hayir çözülmedi driversal hata etki etmiyor oyunlara.

Ben kendi sorunumu çözdüm. Belki yaptığım işlemler sende de işe yarayabilir. Dilersen profilimde en son açtığım konuyu inceleyerek yaptığım işlemleri kontrol edip sende deneyebilirsin.
Herkese selam.

PC LoL'de bile kasma yapıyor, sürekli FPS düşmesi yaşıyorum. Ekran kartı kullanım oranım 0-100 arası dalgalanıyor sürekli. En çok LoL'de bu sıkıntıyı yaşıyorum. Diğer oyunlarda da oluyor ama LoL'deki kadar sık ve sürekli değil. Warzone 2.0'da daha az yaşıyorum bu sorunu ama onda da var. FPS sabitleme denedim olmadı. Ekran kartı ve Windows güncel. Arka planda çalışan hizmet veya uygulama yok. Yardım edin dostlar.

A320M-S2H
AMD Ryzen3 3100.
Sapphire RX 570 8 GB Nitro+
16 GB RAM.

Sorunu kendim çözdüm, arkadaşlar gerek kalmadı.

Geri
Yukarı