Ekran kartı kullanımı %0

Taha_Şanal

Centipat
ATI Radeon HD 4850 1 GB ekran kartı ve Q8300 CPU'ya sahibim. GTA 5'e giriyorum ekran kartım %0 ara sıra ise %30 oluyor. İşlemcim mi çok kötü? Ayriyeten E7200 işlemcimin yerine Q8300 işlemci takdım fakat E7200'de GTA 5'de daha fazla FPS alıyordum şimdi 15 falan oluyor.

Bir arkadaş BIOS'u güncellememi soyledi ve galiba işlemcim sadece 2 çekirdek kullanıyor BIOS güncellemeyi yaptımda olmaz ise atarım. İlginiz için sağ olun.

BIOS'u güncelledim şehrin ortasında 25-30 FPS alıyorum 1440x900P'de. Fakat RAM 890 kullanıyor gösteriyor MSI bug mı oldu anlamadım.
(ayrıca hepinize sağolun başta @Furkan17TR)

Eki Görüntüle 587107

Ayarları biraz yükselttim durum bu. RAM yetersiz kalıyor galiba RAM alsam FPS yükselir mi yoksa sıkıntı nerede. (Normalde 30 FPS arabayla hız yapınca 10 FPS'e düşüyor bir de oyun ESC'de değil printscreen basınca oyle oldu)
Hocam 8 gb ram alıp denemek lazım hem 12 gb ram olur. Ama sorunun pek ramde olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimal sistem özelliklerin yetersiz kalıyor. Çünkü bir darboğaz sorunu olsaydı işlemci ekran kartından daha çok kullanılırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı