Ekran kartı kullanımı anlık %100 oluyor ve bilgisayar kapanıyor

GMHUNTER

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, daha demin bir yardım talebi oluşturmuştum. Ancak derdimi anlatamamışım. Bana yanıt veren kişiler bunun normal olduğunu söylemiş. Asıl sorunum şu arkadaşlar; ekran kartı kullanımı ve CPU kullanımım çok oynak. En düşük oyunlarda bile 15 20 dakika içerisinde bilgisayar aniden kapanıyor. Isı değerlerim normal. Bununla beraber kasamın içerisindeki fanlar çok hızlı ve aşırı sesli çalışmak da. Mıning virüsü olabileceği şüphesi ile birçok tarama yaptım ama sonuç vermedi. Masaüstünde bilene GPU kullanımım %100 bundan bahsetmek istemiştim. Bunun bu hafta yaptığım güncellemeden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Daha deminki formda sizin yazdıklarınıza cevap yazma yetkisine sahip olmadığım için bu formu açtım. Bu arada çok misafirperversiniz. Kendimi düzgün ifade edememiştim bundan önceki formda. Recep abinin şu sözü beni üzdü beni: Ekran kartınızın %100 kullanılmasını istemiyorsanız oyun oynamamalısınız. :(

Ekran kartı sürücülerini silip, yeniden kurun. Eğer BIOS güncel değilse BIOS güncellemesi yapın benzer bir durum bende de olmuştu güncel BIOS ile düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı