Ekran kartı kullanımı nasıl arttırılır?

SHABBAROS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
3050 Ti laptop Valorant'ta ekran kartı Max %36 kullanıyor. Grafikleri en yükseğe çeksem de aynı güç ayarları yapılı. Bunu nasıl arttırabilirim?

Dosya Ekleri

• Valorant Screenshot 2022.03.03 - 23.41.56.94.png
    Valorant Screenshot 2022.03.03 - 23.41.56.94.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
3050 Ti laptop Valorant'ta ekran kartı Max %36 kullanıyor. Grafikleri en yükseğe çeksem de aynı güç ayarları yapılı. Bunu nasıl arttırabilirim?

Dikey senkronizasyon(V-Sync) açık ise kapat, FPS sabitlemesi var ise kaldır. Onun dışında halen az kullanıyorsa zaten ihtiyaç duymuyordur bu iyi bir durum.
Ayrıca CS:GO Valorant gibi oyunlar işlemci tabanlıdır.

Anladım hocam, ben bir şekilde zorlayarak FPS kazanırım sanmıştım öyle bir yol var mıdır yoksa böyle devam edeyim mi?

En bariz çözümü çözünürlük arttırarak oluyor fakat Valorant tamamen işlemci odaklı bir oyun olduğu için arttırmanız FPS anlamında hiç bir şey katmayacaktır.

Ben sizin yerinizde olsam ayarları yükseltmek yerine düşürürüm hem rekabetçi oyunlarda grafik önemli değildir böylece yüksek fps alabilirsiniz.
Hocam düşükte oynuyorum zaten ama herhangi birisi grafikleri yükseltip dene demesin diye öyle yazdım.
Bu da işlemci kullanımı bana yine düşük geldi anlamadım.

Dosya Ekleri

• Valorant Screenshot 2022.03.04 - 11.32.46.56.png
    Valorant Screenshot 2022.03.04 - 11.32.46.56.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 58
Hocam düşükte oynuyorum zaten ama herhangi birisi grafikleri yükseltip dene demesin diye öyle yazdım.
Bu da işlemci kullanımı bana yine düşük geldi anlamadım.

YouTube'dan aynı özellikteki donanımların testlerini izleyin sorun olduğunu düşünüyorsanız da başka oyunlarda deneyin işlemciyi.

Geri
Yukarı