Ekran kartı LoL'de %100 kullanılmıyor

batu.cvc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar LoL oynuyorum ekran kartım her zaman %20 %30 civarında dolaşıyor. FPS çok az alıyorum TF'lerde 40 50 FPS'e düşüyor. FurMark'ta test ettim ekran kartını %99 kullanıyor darboğaz olduğunu düşünmüyorum.

Drop yemiyorsanız çok önemli bir olay değil hocam. Grafik değerleri LoL'deki performansınızı etkilemez. Sadece bunun için alışveriş yapacaksanız eğer değmez diye düşünüyorum.

Hayır yetmemesinden değil, sadece bu farkın nedenini merak ediyorum. Oyun optimizasyonundan olmadığı aşikâr. 12400F'in açık bir şekilde tekli çekirdek performansı 3600X'ten daha iyi 5600'den de bir tık daha iyi. Veya sırf Intel işlemci diye mi oluyor?

Hayır yetmemesinden değil, sadece bu farkın nedenini merak ediyorum. Oyun optimizasyonundan olmadığı aşikâr. 12400F'in açık bir şekilde tekli çekirdek performansı 3600X'ten daha iyi 5600'den de bir tık daha iyi. Veya sırf Intel işlemci diye mi oluyor?

Çekirdek performansı ile alakalı olabilir. Intel'in 12. nesildeki rakibi R5 5600X ve belki bu işlemciye bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı