Çözüldü Ekran Kartı Macun Değişimi Sonrası Sistem Görüntü Vermedi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kerem3341

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım ısındığı için termal macununu yenilemek istedim vidasını açarken.

IMG_20200615_200118.jpg

Bıçakla hafiften çizdirdim resimdeki şekilde(C2463 yanındaki çizik) neyse bilgisayarıma taktım, görüntü vermedi. Fakat çıkarıp onboarda taktım yine görüntü vermedi. Sizce ekran kartım bozulmuş mudur? Bu çizik yüzünden ya da tamir edilebilir mi? Anakart bozulduysa kargoda bir anakartım var ama ekran kartı bozulduysa bu dolar kuruyla çok zor yenisini almam. Acaba ekran kartım bozulmuş mudur? Veya nolmuş olabilir? Ekran kartının macununu yeniledim. Bu arada acaba anakarta ne olmuş olabilir? Tüm cevaplarınızı bekliyorum

Çözüm
Kullandığın işlemci bozuk değil. Grafik yongası yok sadece. Ekran kartın bozulmuş. Tavsiyem işini iyi bilen bir firmaya gönder. Merdiven altı tamircilerle daha kötü duruma gelebilir.

Firma önerebilir misin ya da pmden yazabilir misin?
Herkese teşekkürler. Arkadaşın babası elektronikçiymiş. Götürdü, m eski ekran kartından o kesilen nokta kadar parçayı güç bela lehimledi. Kart çalışıyor. Ben yaptım, bir hata siz yapmayı. N sakın bıçakla falan açmayı denemeyin bilgisayarın herhangi bir parçasını. 😂 Konu çözülmüştür.
Kullandığın işlemci bozuk değil. Grafik yongası yok sadece. Ekran kartın bozulmuş. Tavsiyem işini iyi bilen bir firmaya gönder. Merdiven altı tamircilerle daha kötü duruma gelebilir.

Firma önerebilir misin ya da pmden yazabilir misin?
Herkese teşekkürler. Arkadaşın babası elektronikçiymiş. Götürdü, m eski ekran kartından o kesilen nokta kadar parçayı güç bela lehimledi. Kart çalışıyor. Ben yaptım, bir hata siz yapmayı. N sakın bıçakla falan açmayı denemeyin bilgisayarın herhangi bir parçasını. 😂 Konu çözülmüştür.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı