Ekran kartı macunu yenilenir mi, yenilenmeli mi?

Afterburner'ı kullanırken nedenini bilmediğim bir şekilde CS:GO ya girdiğimde FPS göstergesinden hepsi açılıyor ama nedense bir anda FPS 10'a kilitleniyor Alt Tab atıp burner ı kapatınca tekrar 200 300'e normal yerine çıkıyor sebebi nedir onun stres testini internetten buldum indirip yapacağım.
@Scoutest
Program içinden FPS Limiter açmış olabilirsiniz. Ama dediğim gibi 3D Mark ya da FurMark gibi test programları, daha kesin ve doğru sonuçlar verir çünkü test içerisinde sisteminizi tam yükte kullanır.

FurMark testini başlatacağım ama bu bayağı güçlü bir test sanırsam herhangi bir sorun olmaz değil mi?
Sorun çıkarma ihtimali yoktur ama ayrıca kasa içi hava sirkülasyonuna ve bileşenlerinizin dayanıklılığına da bağlıdır.

Sıcaklık değerlerine bakın anormal değilse macun sürmek FPS artırmayacaktır. En basitidinden FurMark indirip çalıştırın ekrandan takip edin.

Testi yaptım 15dakika civarında gördüğü Max sıcaklık 70derece oldu en düşük 38 başta 38'den başlayıp doğru bir şekilde arttı son 10 dk çizgi şeklinde diyebilirim çok ufak 1 derecelik değişimler oldu normal mi 70derece maximum herhangi bir sorun var mı? @Scoutest @EİVOR

Testi yaptım 15dakika civarında gördüğü Max sıcaklık 70derece oldu en düşük 38 başta 38'den başlayıp doğru bir şekilde arttı son 10 dk çizgi şeklinde diyebilirim çok ufak 1 derecelik değişimler oldu normal mi 70derece maximum herhangi bir sorun var mı? @Scoutest @EİVOR
Gayet normal.

Aynen öyle boşa macera aramaya gerek yok ben olsam bende değiştirmezdim.

@Eivor bir de son bir şey daha sormak istiyorum ekran kartıma O.C yapmam sağlıklı olur mu bir miktar sadece CS:GO oynuyorum 150'lere düşüyor bazen FPS'im o kadar düşmemesini istiyorum O.C yapabilir miyim yapmamda sorun olur mu?
@Eivor bir de son bir şey daha sormak istiyorum ekran kartıma O.C yapmam sağlıklı olur mu bir miktar sadece CS:GO oynuyorum 150'lere düşüyor bazen FPS'im o kadar düşmemesini istiyorum O.C yapabilir miyim yapmamda sorun olur mu?

Aynı şey işlemci içinde geçerli olabilir i3 8100 işlemcim MSI H310-M PRO-VD anakartım MSI Aero GTX 1050 Ti kartım.

10-15 etki edeceği imkansıza yakın bir şey birçok etken var ama illa yapacağım derseniz +10+10 artırın ki 150 FPS çözünürlük ne bilmiyorum ama kötü değil ki.

Geri
Yukarı