Ekran kartı MHz düşürünce sistem "DPC_WATCHDOG_VIOLATION" mavi ekran veriyor

Kubilay Koksal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartımın ASUS GPU Tweak'ten Memory clock hızını 5010'dan 4000'lere falan çekiyorum 5 dk sonra mavi ekran veriyor mavi ekran hatasıda DPC_WATCHDOG_VIOLATION nedir bu hatanın sebebi?

Evet laptop kullanıyorum ekran kartım çok ısındığı için MHz'yi düşürmek istedim biraz mavi ekran verdi düşük seviyelere çekemez miyim acaba tüm seviyelerde bu hatayı mı verecek.
Laptop mu kullanıyorsunuz acaba? Laptoplarda OC/UV işlemleri sıkıntılıdır diye biliyorum onun için ayrı konu açmalısınız. Klasik driver çökme hatası almışsınız minidumplara gelince.

Evet laptop kullanıyorum ekran kartım çok ısındığı için MHz'yi düşürmek istedim biraz mavi ekran verdi düşük seviyelere çekemez miyim acaba tüm seviyelerde bu hatayı mı verecek.

OC/UV işleri hakkımda pek bilgim olmadığı için yeni konu açmalısınız demiştim aslında, Benim bildiğim UV yapımı için voltaj düşürüp MHz arttırmak gerekiyor. Yanlış yapıyor olabilirsiniz. Daha bilgili arkadaşlara danışmak lazım o konuda. Mavi ekran dosyanızdan ona ulaşamayız yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı