Ekran kartı mı, Monitör mü ?

HİGHTOOL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 3500 TL'lik bir sistem toplayacağım fakat monitörüm eski (vga çıkışlı 1280X1024).
Size sorum şu bu sisteme GTX 970 alıp monitör almamalı mıyım ? Yoksa GTX 960 alıp 600 700 TL 'lik bir monitör mü almalıyım ?

960 gibi kaliteli bir ekran kartına ona yakışır bir mönitör gerek. Eğer para biriktirip ileride almayı düşünüyorsanız 75 Hz monitör tavsiye ederim.
Gtx 960 gayet performanslı bir kart. Yanına da kaliteli bir monitör, tadından yenmez. :)

Monitör önemli. İleride monitöre bütçe ayırma gibi bir şansınız yoksa monitör alın. Çünkü 1280x1024 çözünürlükte oynamak için GTX 970 gereksiz. Monitör almayı düşünmüyorsanız GTX 960 alın paranız cebinizde kalsın.

Bende bu yıl içerisinde, yüksek bir sistem toplayacağım. Benim elimde de aynı şekil, tarihi geçmiş düşük bir monitör var. Kasa aldıktan sonra, belli bir süre eski monitör ile idare etmeyi düşünüyorum.
Size de tavsiyem, önce ekran kartını alıp monitöre ayrı bir bütçe biriktirmenizdir.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum kusura bakmayın dün harf hatasından ceza yedim. Sizin dediğinizi yapacağım fakat oynayacağım oyunlar Gta V, Battlefield, Far cry gibi yüksek oyunlar ekranda yırtılma ve dalgalanma olmasından korkuyorum 5-6 ay idare etsin yeni monitör alacağım zaten. Sizce yırtılma ve dalgalanmalar olur mu 1280*1024 okadar da kötü bir çözünürlük değil ondan soruyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı