Ekran kartı mikrofiber bez ile silinir mi?

Gözle görülebilir bir toz yoksa. Performansa hiçbir katkısı olmaz. Bahsettiğim toz 2-3 yılda oluşan tozdur. Ama ben her ay bilgisayarımı temizlerim. Sizede öneririm.
Bahsettiğim toz;
Tozlu PC'ler Resim 2

Gözle görülebilir bir toz yoksa. Performansa hiçbir katkısı olmaz. Bahsettiğim toz 2-3 yılda oluşan tozdur. Ama ben her ay bilgisayarımı temizlerim. Size de öneririm.
Bahsettiğim toz;
Tozlu PC'ler Resim 2'ler Resim 2

Yok hocam öyle bir toz yok. Böyle ufak bir tabaka var. Teşekkür ediyorum bende her ay olmasa da 3 ayda bir süpürge ile temizlemeye çalışıyorum.

Bir sorun olmaz,
Gözle görülebilir bir toz yoksa. Performansa hiçbir katkısı olmaz. Bahsettiğim toz 2-3 yılda oluşan tozdur. Ama ben her ay bilgisayarımı temizlerim. Sizede öneririm.
Bahsettiğim toz;
2 yıl uğraşsam bu görüntüyü gene başaramam :D

Bu arada arkadaşın sorusuna cevap olarak, elektrik bağlantısı kesik olduğu sürece herhangi bir kuru bez, diş fırçası, ayakkabı fırçası gibi yumuşak uçlu fırçalar ile temizlemen de bir sorun olmaz. Saf alkol döküp temizleyenler bile var.

Devre elemanlarının bulunduğu yer hocam. ASUS falan yazıyor ilginç ilginç şeyler var.
Devre elemanlarının birine iplik takılsa, SMD diye tabir edilen devre elemanı kopabilir.

Kartı sökün, kolonya ve yumuşak diş fırçası ile bastırmadan temizleyin. Hem toz gider hem devre elemanları zarar görmez.

Özellikle yumuşak dış fırçası şart.

Bahsettiğim toz;

Dün akşam bilgisayarımda sadece toz filtrelerini temizledim. Başka kirlenen yeri yoktu 6 aylık süreçte.
Böyle bir kir oluşması için toz filtresinin olmaması lazım herhalde.

Geri
Yukarı