Kasayı köpüklü bez ile temizledikten sonra sistem açılmıyor

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  
Kopukledim bezi ve güzelce yıkayıp duruladim. Daha sonrasında dakikalarca önce havluyla daha sonra kurutma makinesiyle sildim. Tüm her şeyi taktım start almıyor. Geçen de aynısını yaşadım. PSU'yu yaktim. Aynı hatayı bir daha yapmak istemiyorum. 1 buçuk 2 saattir detaylı temizlik yapıyorum. Elim ayağım belim ağrıdı start almıyor yardım eder misiniz?

Not: Yıkadığım şey sadece kasanın metal kısmı.

HDD LED, power sw gibi kabloları çıkardım bu sefer start alıp duruyor.

Açılıp kapanıyor yane.

Kablolari çıkarıp taktım şimdi sorun yok.

Son düzenleme:
Başlık doğru mu diye çıkıp tekrar girdim evet doğruymuş.

Parçalar gitmiş olabilir.

Başlık doğru mu diye çıkıp tekrar girdim evet doğruymuş.

Parçalar gitmiş olabilir.
Başlık dogruydu da power sw e bı haller olmuş. Onu reset yaptım. Şu an PC deyim. Kasanın ön panelini falan her şeyi soktum bı tek metal olan iskeleti yıkadım. Kule tipiyi adam ettim falan şu an iyi bakalım.

Trol konu değil. Başta gercekten start almıyordu ve ciddi bir şekilde sıkıştırıp kablolama olmayan gariban kasamda takılıyordum. Güzel güzel siliyodum. Montajliyodum. Daha sonrasında haqqus agadan bakıp power,reset,hddled,+,- leri de taktım bastım görüntü yok. O an Nanay dedim. Zaten bahsettiğim gibi önceki psumuda start almiyo diye kurcalaya kurcalaya yakmıştım. Bi mola verip dinlendim. Sonrasında devam ettim. Neyse efendim sonrasında sw leri çıkarıp tornavidayla çalıştırdım. Sorun yok, o zaman power sw de sorun var dedim zaten çok sıkılmış, reset sw taktım. Reset sw başlatma tuşu oldu artık. Onun haricinde eskisinden çok daha temiz oldu derece testi yapmadım. Bir daha uğraşmamak adına söz verdim kendime ama o tozları görünce dayanamadım. Çok param olsa bilgisayarciya veririm sağlam bi adama kalp krizi geçirmem en azından. Kimse okumayacak da yazayım dedim sonra boş yere mute yemeyelim.

IMG-20240204-WA0061.jpg

Bu fişe takmadan hali

IMG-20240204-WA0062.jpeg

Bu da start aldıktan sonraki

Geri
Yukarı