Ekran Kartı modelleri arasındaki fark ne?

381258

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, size bir şey sormak istiyorum. Bir ekran kartının modelleri arasında fark ne? Örneğin bende GTX 1650 Super var. Bu ekran kartının GAMING X, ASUS, MSI modelleri arasında bir fark oluyor mu? Hangi model ne için alınıyor? Ayrıca benim ekran kartım bunlardan hangi model? Teşekkürler.

Herkese merhaba arkadaşlar, size bir şey sormak istiyorum. Bir ekran kartının modelleri arasında fark ne? Örneğin bende GTX 1650 Super var. Bu ekran kartının Gaming X, ASUS, MSI modelleri arasında bir fark oluyor mu? Hangi model ne için alınıyor? Ayrıca benim ekran kartım bunlardan hangi model? Teşekkürler.

GPU aynı soğutma ve devre yapısı farklı.

Farklı amaçlara hizmet edeceğini sanmıyorum. Tek farkı soğutma ve hafiften FPS farkı diye düşünüyorum. MSI GTX 1650 Super diğer 1650S kartlardan 3-5 FPS daha iyi diye biliyorum.

Herkese merhaba arkadaşlar, size bir şey sormak istiyorum. Bir ekran kartının modelleri arasında fark ne? Örneğin bende GTX 1650 Super var. Bu ekran kartının Gaming X, ASUS, MSI modelleri arasında bir fark oluyor mu? Hangi model ne için alınıyor? Ayrıca benim ekran kartım bunlardan hangi model? Teşekkürler.

MHz

Çipset aynı. Soğutma blokları ve sistemleri farklı. Örnek verecek olursak Asus ROG Strix, MSI Gaming X, Gigabyte Aorus gibi seriler daha iyi bir soğutmaya sahip olduklarından, fabrika çıkışı MHz değerleri farklı oluyor. Oyunlarda %5 ila %10 arası daha fazla performans elde etmeniz mümkün soğutması kötü olan modellere göre.

Teknik özelliklerine bakmak genelde farkı ortaya koyuyor. Genelde Fan sayısının fazla olması soğutmaya odaklı bir tasarım olurken , çekirdek hızı gibi özellikleri de kartın performansını gösteriyor.

Geri
Yukarı