Ekran kartı montajı anakarta sığmıyor

Yani gerlince daha net konuşuruz ama porta taktığınız için ztaen biraz yükseliyor ekran kartı ayrıca oksııma fanlar geleceği için kartın pcb'sinin de üstüne yer alacak yani yeterli boşluk kalacaktır bence.
Yükselme konusunda yorum yapamıyorum. Pcb'nin üstünde yaklaşık olarak 0.3 cml'lik bir yer var. Umarım yeterli boşluk kalır.
En üst pci-e slotun da dahil olmak üzere 5 slotluk yer var, kart anakartın alt hizasını geçmeyecek bile.
Umarım öyle olur rahat takarım hocam.

Asus tuf b450m değilmi o kart, çok tutulan bi kart öyle bi sorunu olsa mutlaka duyardık. Boşuna evham yapıyosun.
B550m de ebatlar aynı yani. Bende öğle düşündüm ve aldım ama kart şuan piyasadaki en kalın kart 3090 suprim x'den rog'lardan bile kalın. İnternetten baktığımda hiç matx ana karta montaj yapanı görmedim.
En kötü ihtimal bu mining işleri içi nsatılan uzatmalardan alır ekran kartını ona takarsınız ama bence sorun olmadan sığacak :)
Hocam bende öyle düşündüm kasaya oturtma aparatı ile 300 350 Tl'den aşağıya yok baya pahalı bir şeymiş.

B550m de ebatlar aynı yani. Bende öğle düşündüm ve aldım ama kart şuan piyasadaki en kalın kart 3090 suprim x'den rog'lardan bile kalın. İnternetten baktığımda hiç matx ana karta montaj yapanı görmedim.

Hocam bende öyle düşündüm kasaya oturtma aparatı ile 300 350 Tl'den aşağıya yok baya pahalı bir şeymiş.
Oha zamanında 50-60 tl idi mining işi patlayınca onlar da patlamış :(

Yinede sorun olmaz. Kalın olsada üretici bu kartın o anakarta takılacağınıbilir. Belli standartlara göre üretiliyor. Onu büyük yapıyosa arkasındaki boşluğu ona göre ayarlıyor. Kasan küçük olsaydı sorundu fakat. Böyle bilindik bi anakartla, bilindik bi ekran kartının birbirine olmaması düşünülemez.

Hocam umarım direk sorunsuz oturur en kötü kabloları sökerim ARGB kablosu yok açma kapama kablosu falan çok önemli bir kablı yok orda 😁
Yinede sorun olmaz. Kalın olsada üretici bu kartın o anakarta takılacağınıbilir. Belli standartlara göre üretiliyor. Onu büyük yapıyosa arkasındaki boşluğu ona göre ayarlıyor. Kasan küçük olsaydı sorundu fakat. Böyle bilindik bi anakartla, bilindik bi ekran kartının birbirine olmaması düşünülemez.
İnş hocam öyledir. Bende eski bir kart vardı 10 yıllık falan alttaki pci portuna takmak isteyince değmişti bundan kaynaklı aklıma takıldı. Yok değecek mi arasında ne kadar boşluk vardır vb. .

Eski anakart olsa zaten bukadr kesin konuşmam, 4. Nesil intellerin h81 i gibi mesela o zamanki anakartlar ya çok büyüktü ya küçüktü. G61 foxconn anakarta soğutuculu ekran kartı takılmazdı. Usb soketleri sıkışırdı. Onlar eskide kaldı. İçin rahat olsun.ne güzel sistemin var mutlu ol.

Eski anakart olsa zaten bukadr kesin konuşmam, 4. Nesil intellerin h81 i gibi mesela o zamanki anakartlar ya çok büyüktü ya küçüktü. G61 foxconn anakarta soğutuculu ekran kartı takılmazdı. Usb soketleri sıkışırdı. Onlar eskide kaldı. İçin rahat olsun.ne güzel sistemin var mutlu ol.
Teşekkürler hocam umarım bir sıkıntı olmaz. Sistem 6 aydır var ekran kartını daha yeni alabildim. Oda inş sıkıntısız gelebilir.

Bahsettiğin pcie x1 riser.
Arkadaşın x16 riser alması lazım ki ekran kartından tam performans alabilsin. X16 riserlar da normal olarak pahalı. Neden bu kadar pahalı, ben de bilmiyorum. Düşününce "Hepi topu bir kablo, anakartın içinde de ondan var, neden bu kadar pahalı ki?" diye bir soru gelebilir aklına, ben de bilmiyorum.

Bahsettiğin PCI-e X1 riser.
Arkadaşın X16 riser alması lazım ki ekran kartından tam performans alabilsin. X16 riserlar da normal olarak pahalı. Neden bu kadar pahalı, ben de bilmiyorum. Düşününce "hepi topu bir kablo, anakartın içinde de ondan var, neden bu kadar pahalı ki?" diye bir soru gelebilir aklına, ben de bilmiyorum.

Umarım direk uyar sıkıntı olmaz onu alacağıma resmen anakartı değiştirmek daha uygun oluyor.

Geri
Yukarı