Ekran kartı montajı nasıl yapılır?

Corleone

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Aldığım hazır sistemin ekran kartını taktım fakat ilk defa ekran kartı montajı yaptığım için iyi oturduğundan emin olamadım. Aşağıya çekiğim fotoğrafı da koyuyorum.
Oturma sesi geldi fakat sağ taraf tam oturmadı gibi geldi. Yardımcı olursanız sevinirim.

20201128_141949.jpg

Arkadaşlar merhaba. Aldığım hazır sistemin ekran kartını taktım fakat ilk defa ekran kartı montajı yaptığım için iyi oturduğundan emin olamadım. Aşağıya çekiğim fotoğrafı da koyuyorum.
Oturma sesi geldi fakat sağ taraf tam oturmadı gibi geldi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 754822

ben fotoğrafta ekran kartı göremiyorum :D

Oturmuş, arka kısmından kasaya vidalayın, iyice sıkıştırmayın fakat düşmesin de.

Pin kablosunu bağlamayı unutmayın.

Ben fotoğrafta ekran kartı göremiyorum?
Arka plakası görünüyor.

Zaten yerine oturduğunda yanındaki mandal kilitlenir. O mandal kilitliyse, güç kablosunu taktıysanız ve kasaya monte ettiyseniz yapacağınız başka işlem yoktur. Hayırlı olsun.

Tek tek yazıyorum.

Statik elektriğinizi boşaltın. En kolay yolu toprağa ellemek.

Ardından kasanızın yan panelini açın.

Sonrasında anakart üzerinde olan mandalı açın sağa bastırarak yavaşça. Tık sesi gelecek.

Ardından kasanızda PCI-E portlarından gerektiği kadar çıkartın.

Ardından ekran kartınızı alın elinize ve yavaşça slota yerleştirin. Ardından iki taraftan eşit bir biçimde bastırın. Sonrasında tık sesi duyacaksınız ve mandal kitlenecek.

Ardından PCI-E slotlarında olan vidaları takın.

Son olarak -varsa- PCI-E güç girişine gerekli güç kablolarını takın.

Tebrikler. Artık en sevdiğiniz oyunları oynayabilirsiniz.

Ekleme: Fotoğrafı daha geniş çekebilir misiniz?

Oturmuş görünüyor.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı