Ekran kartı montajı nasıl yapılır?

Mustafa Karakoç

Hectopat
Selam arkadaşlar. Teknobiyotik'ten aldığım sistem bugün elime ulaştı fakat ekran kartını takmadan göndermişler. Sanırım kırılma ihtimaline karşı hasar almaması için. Ben ekran kartını YouTube'dan video izleyip takabilir miyim? Yoksa zor bir işlem mi birine mi taktırmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Teknobiyotik'ten aldığım sistem bugün elime ulaştı fakat ekran kartını takmadan göndermişler. Sanırım kırılma ihtimaline karşı hasar almaması için. Ben ekran kartını YouTube'dan video izleyip takabilir miyim? Yoksa zor bir işlem mi birine mi taktırmalıyım?

Dikkat ederek sen takabilirsin pin kilidi açmayı unutma.

Takması en kolay parçalardan birisi bence ekran kartı. YouTube'dan bilgisayar montaj videolarına bakarsanız çok kolay anlarsınız. Buruda sözle anlatmaktan daha iyi anlarsınız hatta.

Tavsiyem tabi ki Technopat montaj videoları.

Uyarı, kartı yuvaya takınca kasaya vidalayana kadar birisi kartı alttan eliyle desteklesin. Tüm ağırlığı ana karta bindirme.

yapabiliceğin en kolay iş ekran kartı takmak olur emin olmak için video izle 1 dakikanı bile almaz

Biraz yeteneğin varsa video ile yaparsın zaten önemli nokta ekran kartını sokete oturtmak anakarta zarar vermeden.

Kolay bir işlem, Technopat'ın birçok sistem toplama videosu mevcut onlardan faydalanabilirsiniz ancak kabaca tarif etmek gerekirse kasanın arka tarafında ekran kartının denk geldiği metal paneller olur, onları sökmelisiniz ardından anakartın üzerindeki uzun ve yatay PCI-e yuvasının sağ tarafında bulunan klipsi kaldırıp ekran kartını nazikçe yuvaya yerleştirin, en son olarak da varsa (ki çok yüksek ihtimalle vardır) güç bağlantısını yapın. Bütün bunları yaptıktan sonra görüntü kablosunu takıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı