Ekran kartı nasıl sökülür?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba oradaki tutan şeyi kaldırıyorum RAM'de olan şeyi, vida yok sökecek takılı ama nasıl çıkaracağım?

Dosya Ekleri

• IMG_20230427_204723.jpg
    IMG_20230427_204723.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 61
Ekran kartının takılı olduğu yerin sağ tarafında(ekran kartı giriş yerinin dibinde direkt) bir çentik gibi bir şey var kilit onu açıp vidaları söktüğünden emin olun sonrasında birazcık kuvvet uygulayarak çekmeniz lazım.

Ekran kartının takılı olduğu yerin sağ tarafında(ekran kartı giriş yerinin dibinde direkt) bir çentik gibi bir şey var kilit onu açıp vidaları söktüğünden emin olun sonrasında birazcık kuvvet uygulayarak çekmeniz lazım.

Çentiği açtım ama vida takılı değil GameGaraj'dan aldım ekran kartı için vida yoktu direk oturtunca öyle kaldı.

Hocam bir daha öyle yapmayın kasa içinde tam oturmuyor bu sefer oturuyor da sağlam durmuyor sallanabiliyor sağa sola yanlışlıkla ayağınızla kasaya vurursunuz falan karta zarar gelir vb. Bir daha takınca mutlaka vidasını atın.

Hocam bir daha öyle yapmayın kasa içinde tam oturmuyor bu sefer oturuyor da sağlam durmuyor sallanabiliyor sağa sola yanlışlıkla ayağınızla kasaya vurursunuz falan karta zarar gelir vb. bir daha takınca mutlaka vidasını atın.

Hocam ama vida yok ya sanki bir şeyin içine geçmiş gibi asla çıkmıyor oradan.

Geri
Yukarı