Ekran kartı nasıl test edilir?

Miningciler yıllardır kartı tam yükte kullanıyor. Artı OC yapıyorlar. Bir kart FurMark testinde sorunluysa zaten testin ortasında kendini kapatıyor. "sağır duymaz, uydurur." atasözü ne güzel bir atasözdür.

Benimle ne alakası varda bana alıntı yaptınız. Günde AAA oyunları 2 3 saat oynarım genellikle bir şey olmuyor.

Yani kullanma oranı kadar, Oyun içi grafikde önemli
Pubg ekran kartını %70 %80 kullanır ama en fazla zorlayan battleroyale oyun mesela (Ekstra çoğu güncel oyundanda ağır Hikaye olsun vs.)
Testlere bakabilirsin

Oyunlar ekran kartını kullanır ve grafike göre keskinlik hatlar vs. zorlar ve ekran kartı daha da zorlanır.
-FurMark'da hem ekran kartını komple kullanıp, hem de her türlü detay ile en fazla zora sokan testdir.

Yani oyunlarda tam zorlamazken testte tam verimle teste tabii tutulur. Anladım hocam bilmiyordum teşekkürler.

Oyunlar ekran kartını kullanır ve grafike göre keskinlik hatlar vs. zorlar ve ekran kartı daha da zorlanır.
-FurMark'da hem ekran kartını komple kullanıp, hem de her türlü detay ile en fazla zora sokan testdir.

Yani hocam FurMark ile oyun oynarken ki yük aynı değil mi? Ben kartı teste soktuğumda 85-86 derece oluyor. Oyunlarda ise %99 yükte çalışsa bile 82-83 geçmiyor.

Yani hocam FurMark ile oyun oynarken ki yük aynı değil mi? Ben kartı teste soktuğumda 85-86 derece oluyor. Oyunlarda ise %99 yükte çalışsa bile 82-83 geçmiyor.

Evet aynı değil, kullanma oranı kadar, oyun içi grafik ağırlığıda önemli.
Kullanma ve en ağır detay olarak FurMark en iyisi. Bu yüzden FurMark kullanıyoruz.

FurMark genel olarak ekran kartını çok zorladığı için GPU üreticileri tarafından tavsiye edilmiyor. 3DMark ve OCCT öneriyorum ben.
Hocam, 1650 Super kartımda 1 ay önce 1 saatlik bu testten yapmıştım. Kart 1 saat boyunca 78 derecelerde gezmişti, MSAA ayarı fulldü. Sıkıntı olmuş mudur acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı