Ekran kartı olarak ne tercih edilebilir?

Bütçe
15000

Golden.Nyks

Decapat
Arkadaşlar yakın zamanda FreeSync Premium destekli bir monitör aldım, birkaç ay içerisinde de kasa alacağım, kasa alırken AMD ekran kartlarını öncelikli tutmalı mıyım?

Arkadaşlar yakın zamanda FreeSync Premium destekli bir monitör aldım, birkaç ay içerisinde de kasa alacağım, kasa alırken AMD ekran kartlarını öncelikli tutmalı mıyım?

Bütçede sorun yoksa NVIDIA kullan bütçem kısıtlı diyorsan AMD kullan.

Alacağın zamanki fiyatlar ve piyasadaki kartlar önemli. 15K bütçeyi kasa için mi kart için mi koydun bilmiyorum ama kart ise ben açıkçası RTX 3000 ve RX 6000 serisine artık silgi çekilmesi taraftarıyım. RTX 4070 olur, gelecek 7800 XT olur bunlar her açıdan daha iyi kartlar.

Ne olursa olsun öncelikle Nvidia aklında olsun derim. AMD kullanıyorum 6500 XT 8 gb ekran kartım var memnun olsam da sanki Nvidia daha uyumluydu oyunlara. 1050 ti dan geçtim buna oradan biliyorum bunu da. Para sorunun yoksa Nvidia al.

Öyle bir ayrıma gerek yok, lakin bu fiyat bandında RX 6800 XT var ve şuan 3070 denginde.
Not: @443595 ile aynı kart biliyorum. Ama gerçekten ben yazdıktan sonra göndermeden fark ettim :)

Ne olursa olsun öncelikle Nvidia aklında olsun derim. AMD kullanıyorum 6500 XT 8 gb ekran kartım var memnun olsam da sanki Nvidia daha uyumluydu oyunlara. 1050 ti dan geçtim buna oradan biliyorum bunu da. Para sorunun yoksa Nvidia al.

6500 XT'de 4 GB VRAM var. 5500 XT 8 GB ya da RX 6600 kullanıyor olabilir misin? 6500 XT ise 1050 Ti üzerine biraz "yamuk" bir yükseltme olmuş, kas gücü ne kadar artmış olsa da VRAM'in aynı kalması ve PCIe 3.0 sıkıntısı bekleneni verememiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı