Ekran kartı olmadan sistem kapanıp açılıyor

Bushel2

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, iki gün kadar önce GTX 1050 ekran kartımı sattım ve GTX 1050 Ti aldım. Bugün de Intel i3 4130 modelli işlemcimin dahili GPU'sunu kullanarak bilgisayarı açmak istedim, ama bilgisayar sürekli kendini bir açma kapama döngüsüne aldı. Açılıyor bir saniye sonra kapanıyor ve gene birkaç saniye sonra tekrardan açılıyor. Sistem normalde çalışıyordu. Dünden beridir de yatıyor, bugün format vs. atıp yeni ekran kartı geldiğinde temiz bir şekilde kurmak istedim ama böyle bir sorunla karşılaştım.

Anakart: MSI H81M - p33.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Açılınca, BIOS resetlenmiş olacak. Yine döngüye girer ve başlamazsa, USB ile başlatmayı deneyin.

Hocam, BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Açılınca, BIOS resetlenmiş olacak. Yine döngüye girer ve başlamazsa, USB ile başlatmayı deneyin.
Usb ile başlattan kastınız nedir? Bir de yarın bugün ekran kartı geldiğinde sorun olmaz değil mi? Varsın bir kaç gün daha bekleyeyim yeter ki bu süreçte herhangi bir donanım hasar görmemiş olsun. Sebebi ne olabilir bir de?

Boot Manager hasar görmüş olabilir. Bu sebeple, Boot olmuyor olabilir. Ekran kartı gelince de yapabilirsiniz. Parçaların zarar gördüğünü zannetmiyorum. Benim de başıma gelmişti. 4790K işlemcinin dahili ekran kartını kullanmak zorunda kalmıştım. Daha sonra ekran kartı taktığımda, döngüye girdi. USB ile format atıp düzelttim.

Boot Manager hasar görmüş olabilir. Bu sebeple, Boot olmuyor olabilir. Ekran kartı gelince de yapabilirsiniz. Parçaların zarar gördüğünü zannetmiyorum. Benim de başıma gelmişti. 4790K işlemcinin dahili ekran kartını kullanmak zorunda kalmıştım. Daha sonra ekran kartı taktığımda, döngüye girdi. USB ile format atıp düzelttim.
Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim. Aklıma takılan şey şu, yarın bugün ekran kartı elime ulaştığında, sistem bu sorunu sürdürürse, USB ile format nasıl atacağım. Çünkü bilgisayar hiç açılmıyor, güç geliyor ve bir saniye sonra kapanıp, tekrardan kendini açmaya çalışıyor ve arka düğmeden güç tuşunu kesmezsem sürekli devam edecekmiş gibi oluyor. Umarım bunlara hiç gerek kalmaz, ama kalırsa beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

Öte yandan monitörden gelen kablo, anakart çıkışındaki girişe takılı olmazsa ve bilgisayarı kablo takılı olmadan açıp, resetlenecek mi diye test edersem bu süreçte herhangi bir donanım zarar görür mü?

Hocam, dediğim gibi BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Muhtemelen açılacaktır. Açılınca, BIOS resetlenmiş olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı