Çözüldü Ekran karti on battery ve plugged in hatasi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

OkanKarali0053

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Grafik
Arkadaşlar, ekran kartına AIDA64 programı ile tek ekran kartına test yapıyorum "on battery ve plugged in" yazısı çıkıyor hep gitmiyor da testti kapatana kadar sonra laptop kapanıyor. Oyuna girsem ayni yazı çıkıyor ve PC yine kapanıyor. Sorun nedir acaba sizce laptopun içini falan temizledim, termal macun falan yeni bir gün bir açtım PC bu yazı gelmeye başladı. Oyuna falan giremiyorum ama NVIDIA ve Intel ekran kartı var laptopta NVIDIA devre dışı bırakınca oyuna girince sıkıntı yok kapanmıyor ama NVIDIA açınca oyuna girince kapanıyor. Test edince ekran kartı "on battery plugged in" hep bu iki yazı çıkıyor durmadan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ya adaptörde ya bataryada ya da anakartta sıkıntı var. Yazılımla ilgisi yok. Görev yöneticisini açıp ATK ile ilgili bir işlem varsa sonlandırmayı dene ancak sorun donanımsal.
Ya adaptörde ya bataryada ya da anakartta sıkıntı var. Yazılımla ilgisi yok. Görev yöneticisini açıp ATK ile ilgili bir işlem varsa sonlandırmayı dene ancak sorun donanımsal.

Çözüm
Laptopda batarya yok adaptör de değildir kaç gündür bende böyle bir şey olmadı bir anda geldi gitmiyor virüs gibi yapıştı.

Ekran kartını NVIDIA devre dışı bırakınca oyuna girince hiç bir şey olmuyor düzgün açıyor kapanmıyor yazı gelmiyor Intel HD 3000.

Batarya yoksa adaptörün çıkış gücü yetmiyordur. Virus değil ASUS'un kendi programı o.
Aygıt Yöneticisinden NVIDIA GT 540M ekran kartını devre dışı bırakıp oyuna girince kapanmıyor PC yazı falan çıkmıyor açıyor oyunları Intel HD 3000 ekran kartı oyunlarda kasıyor tabii normal sonra oyundan çıkıp NVIDIA etkinleştirince oyuna girince kapanıyor laptop ama Adobe After Effects 2019 gibi programlar NVIDIA bağlı kapanmıyor render da oyunlara girince kapanıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı