BIOS Güncellerken Please Plug in Battery Hatası

Peganeo

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5500, RX6600XT QICK
Sadece BIOS güncellemesi yapabilirsin, BIOS görünümünü beğenmiyorsan buna yapabilecek bir şey yok.

Güncelleyemiyorum ki, bilgisayarın bataryası bozuk sürekli bir hata veriyor. Bataryayı çıkarıyorum gine aynı hatayı veriyor ne yapacağımı şaşırdım.

IMG-20200307-WA0008.jpeg

IMG-20200307-WA0010.jpeg

Güncelleyemiyorumki, bilgisayarın bataryası bozuk sürekli bi hata veriyor. Bataryayı çıkarıyorum gine aynı hatayı veriyor ne yapacağımı şaşırdım.
Eki Görüntüle 510647
Eki Görüntüle 510648
Güncelleme için minimum %20 düzeyinde güç gerektiği, çalışır durumda bir batarya gerektiği ve kesintisiz bir enerji akışı gerektiği belirtiliyor. Yani güncelleme sırasında bir aksilik oluşursa cihaz açılamayacağı için bir önlem. Batarya arızalı, uyarıları göz ardı etme seçeneği BIOS'da yoksa, güncellemeyi yapamazsınız.

Güncelleme için minimum %20 düzeyinde güç gerektiği, çalışır durumda bir batarya gerektiği ve kesintisiz bir enerji akışı gerektiği belirtiliyor. Yani güncelleme sırasında bir aksilik oluşursa cihaz açılamayacağı için bir önlem. Batarya arızalı, uyarıları göz ardı etme seçeneği BIOS'da yoksa, güncellemeyi yapamazsınız.
Öyle bir seçenek o sırada çıkmıyor. Bios'da nerede bulabilirim?

Ben o zaman bu bilgisayara Batarya almadan hiç bir ihtimal olmadan yapamazmıyım?
Windows üzerinden falan?

Güncelleyemiyorum ki, bilgisayarın bataryası bozuk sürekli bir hata veriyor. Bataryayı çıkarıyorum gine aynı hatayı veriyor ne yapacağımı şaşırdım.

Eki Görüntüle 510647

Eki Görüntüle 510648
Rehbere göre BIOS güncelleyebilirsin.
Algoritma izin vermiyor, bataryası ölü ise yeni bir batarya al.
Batarya olmadan da güncellenir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı