Ekran kartı overclock ayarlarının uygulanmaması

Hardy`

Hectopat
Daha fazla  
1527979578533.png

1527979603184.png

Ayarları değiştirmeme rağmen uygulanmıyor. Sürücülerim güncel. Radeon Settings ile ilgili bir sorun vardır diye MSI AfterBurner adlı programı denedim ancak sonuç değişmedi. Yardım edebilecek var mı? Ayrıca uzun süre kartı overclocklu kullanmak sıkıntı yaratır mı?

Kartı Overclock'lu kullanmakta sorun oluşturacak bir şey yok. Sadece sıcaklıkları iyi takip etmelisiniz. Çok ısınan kart ile birlikte rahatsız edici bir fan sesiniz olabilir. Üstüne sıkıntı yaratacak sıcaklıklara ulaşırsa (Ki çok zorlamak lazım kartı bunun için) kalıcı hasar alabilir ekran kartınız. Overclock konusunda tavsiyem birden köklemeyin değerleri. Parça parça arttırın, en optimum seviyeyi bulduğunuzda da sabitleyin.

Kartı Overclock'lu kullanmakta sorun oluşturacak bir şey yok. Sadece sıcaklıkları iyi takip etmelisiniz. Çok ısınan kart ile birlikte rahatsız edici bir fan sesiniz olabilir. Üstüne sıkıntı yaratacak sıcaklıklara ulaşırsa (Ki çok zorlamak lazım kartı bunun için) kalıcı hasar alabilir ekran kartınız. Overclock konusunda tavsiyem birden köklemeyin değerleri. Parça parça arttırın, en optimum seviyeyi bulduğunuzda da sabitleyin.
Teşekkürler. Kartım en yüksek MHZ'lere çekip oyun oynadığımda bile maximum 62° oluyor. Sizce değer nasıl?

Teşekkürler. Kartım en yüksek MHZ'lere çekip oyun oynadığımda bile maximum 62° oluyor. Sizce değer nasıl?

AMD tabanlı bir donanımın o değerlerde olması iyi bence. Özellikle bahsettiğimiz HD 7700 serisinden bir kartsa. Böyle takip ettiğiniz sürece hiçbir problem olmadan yararlanabilirsiniz Overclock dediğimiz nimetten.

AMD tabanlı bir donanımın o değerlerde olması iyi bence. Özellikle bahsettiğimiz HD 7700 serisinden bir kartsa. Böyle takip ettiğiniz sürece hiçbir problem olmadan yararlanabilirsiniz Overclock dediğimiz nimetten.

Çok teşekkürler. Peki ayarların uygulanmaması hakkında bir bilginiz var mı?

Çok teşekkürler. Peki ayarların uygulanmaması hakkında bir bilginiz var mı?

En son 9600 GT ekran kartımda MSI Afterburner üzerinden OC denemelerim olmuştu. Ben sorunsuz yapmıştım. Üzgünüm sorununuza dair pek bir fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı