Ekran kartı pini çizildi

Catexe

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran kartının pini biraz çizildi, bir şey olur mu? (Resim temsilidir ve bana ait değildir.)

1705221735897.png

Ekran kartının PIN'i biraz çizildi, bir şey olur mu? (resim temsilidir ve bana ait değildir.)

Eki Görüntüle 2083887

Yanlışlıkla açık bir şekilde çektiğim için yakmıştım hala çalışıyordu PCI Express yuvalarının küçük bir çiziği sallayacaklarını düşünmüyorum deneyin bence.

Yanlışlıkla açık bir şekilde çektiğim için yakmıştım hala çalışıyordu PCI Express yuvalarının küçük bir çiziği sallayacaklarını düşünmüyorum deneyin bence.

Açtım PC'yi sorun yoktu FurMark ve OCCT testi yaptım sağlamdı da tam resimdeki çizik gibi değil de aşınma vardı parlıyordu küçük nokta şeklindeydi.

Yani yuvada temas olması için tam oturuyor bu durumda da çiziliyorlar gayet normal benimkini temizlerken o kadar fazla çıkarıp taktım ki pinlerin rengi soluklaştı artık.

Tam olarak şöyle çizildi ben çıkardım aşınma yoktu takarken kaydırdım slontta aşağı düşüp anakarta çarptı pinlerden biride keskin bir yere değdi orayı çizdi/aşındırdı.

Tam olarak şöyle çizildi ben çıkardım aşınma yoktu takarken kaydırdım slontta aşağı düşüp anakarta çarptı pinlerden biride keskin bir yere değdi orayı çizdi/aşındırdı.

Kart yüksek ihtimalle kart çalısır lakin yeni bir kart/yüksek performanslı bir karsa sorun çıkar. Ikinci ufak çemberden güç sağlanır(11 pin olan kısa çıkıntı) orası derin çizildiyse slotu yakabilirsin.

Kart yüksek ihtimalle kart çalısır lakin yeni bir kart/yüksek performanslı bir karsa sorun çıkar. Ikinci ufak çemberden güç sağlanır(11 pin olan kısa çıkıntı) orası derin çizildiyse slotu yakabilirsin.

RTX 4060 ve kısa 11 pin değil de uzun olan pin çok hafif aşındı (pinin ortası aşındı) derinde değildi.

Geri
Yukarı