Ekran Kartı Piyasası İçin Ne Kadar Beklenmeli?

Bence bu tahmin edilemez. Zaten üretim artsa bile etkisi aylar sonra görülüyor ki kapasite sorunundan dolayı bu bile zor. Ayrıca mining furyası bitse bile hala çok talep olacak ve bu sorunun içinden kolay çıkılmayacak bence.

Yaza kadar, nisana kadar diyen arkadaşlar neye göre diyor anlamıyorum. Bu kripto para devri bitmeden bu fiyatlar inmez ki kripto artık yeni trend geçmiş olsun

Şimdi NVIDIA ve AMD yaz aylarına doğru bu stok probleminin biteceğini öngörüyor. Kişisel fikrim ise Etherium bu şekilde değer kazanmaya devam ederse bayağı zor olacağı yönünde. Son 10 yılın en büyük artışı var ETH'da. Böyle olması aslında normal. Şimdi NVIDIA/AMD neden miningcilere özel kart çıkarmıyor diyoruz ama düşünürseniz mining kartı almak mantıksız olur. 10 tane Mining kartı aldınız ve kazancınızı elde ettiniz. Baktınız ki etherium düşüyor mecburen elinizdeki kartları satacaksınız fakat mining yapılmış kartı kolay kolay kimse almaz. Hele ki etherium düşmüşken kimse almaz. Ee şimdi 10 tane mining kart yerine 10 tane Gaming kart alırım satarken de Oyuncu kitleye hemen satarım düşüncesine sahip olan Kitle'de oldukça fazla olacağından senaryo tahminimce böyle olur. Satarken mining yapıldığını belirtmeden satarım diyen kansız kitleyi de unutmamak lazım.

Şimdi NVIDIA ve AMD yaz aylarına doğru bu stok probleminin biteceğini öngörüyor. Kişisel fikrim ise etherium bu şekilde değer kazanmaya devam ederse bayağı zor olacağı yönünde. Son 10 yılın en büyük artışı var ETH'da. Böyle olması aslında normal. Şimdi NVIDIA/AMD neden miningcilere özel kart çıkarmıyor diyoruz ama düşünürseniz mining kartı almak mantıksız olur. 10 tane mining kartı aldınız ve kazancınızı elde ettiniz. Baktınız ki etherium düşüyor mecburen elinizdeki kartları satacaksınız fakat mining yapılmış kartı kolay kolay kimse almaz. Hele ki etherium düşmüşken kimse almaz. Ee şimdi 10 tane mining kart yerine 10 tane Gaming kart alırım satarken de oyuncu kitleye hemen satarım düşüncesine sahip olan Kitle'de oldukça fazla olacağından senaryo tahminimce böyle olur. Satarken mining yapıldığını belirtmeden satarım diyen kansız kitleyi de unutmamak lazım.

Hocam ETH 2000 dolardan sonra 1200 dolara gerileyeceğini düşünüyorum. En fazla 2000 dolar olur gibime geliyor.

Hocam ETH 2000 dolardan sonra 1200 dolara gerileyeceğini düşünüyorum. En fazla 2000 dolar olur gibime geliyor.

1,200 dolar'da Türkiye kuruna göre çok karlı en az 700 doların altına düşmesi lazım fikrimce. Dolar yüksek olunca Bizim yerli miningcilerin gözü maalesef hiçbir şey görmüyor 10-20 tane ekran kartı alıcağına direkt Etherium alsalardı kısa yoldan köşeyi dönmüşlerdi haberleri yok :D

Ekran kartı piyasası yıl sonuna kadar düzelmez, biz bireysel kullanıcılar yeni kartların çıkmasını beklerken mining ile uğraşanlarda bekliyor. Nvidia çaresizlikden 1050 Tİ üretimine yeniden başladı insanların yazın düzelir dedikleri olay mining de kullanılmayan 1050 Ti gibi kartların piyasaya girmesinin habercisi...

Geri
Yukarı