Ekran Kartı, RAM Fiyatlarının Durumu Yaz Tatilinde Ne Olacak?

Ekran Kartı Fiyatları Artar mı, Azalır mı?

• Oy verenlerin toplamı
    48
Arkadaşlar ben bu başlıkların açılmasını gereksiz görüyorum. Ne zaman düştü parçaların fiyatı ? Bu gidişle hiç ucuzlamayacak. DDR3 bellekler durmadan pahalılaşıyor. Sistem toplamak için en iyi gün bugündür. Beklemeye gerek yok bence durumunuz el verdiği sürece hemen alınmalı.

DDR4 RAM'ler çıktı. İlk çıktıkları zaman en ucuz satıldıkları zamandı. Sonra talep arttı ve pahalılaşmaya başladı. Ben daha hiç bir şeyin ucuzladığını görmedim.

Dolar kuru, miningciler, Türkiye'nin piyasada pazar olarak ciddiye alınmaması vb. durumlar ise yangına atılan benzin bidonları.

Soruna gelirsek ben ucuzlayacağını düşünmüyorum. Ucuzlasa da bizim Almanya tarafından kıskanılan bir döviz kurumuz olduğu için hemen yetişir. Fiyatları eski düzeyine geri çeker.

RAM fiyatları konusu ile ilgili şöyle bir iddaa var. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Paranız varsa 3-5lira altın alın derim. 24 ayar bulamazsanız 22 ayar gram altın alın. Plastik kaplarda satılır. Uygun fiyata almak için ONS üzerinden hesaplayın fiyatını 3-4lira işçilik farkı oluyor. PC falan toplamak için para biriktiriyorsanız tek yol bu. Elinizdeki paranın siz parayı toplayana kadar değeri eriyor.

Örnek hesap: 24 ayar 1gram için Ons 1298.15$ şu anda 1Ons=31.10 gr. 1gr için TL karşılığı hesabı (1298.15/31.10)x(4.4791)=186,96TL normal şartlarda +3TL işçilik olur. Şimdi kuyumcuya girsem alacağım fiyat 189-190TL. 22 ayar için (190/24)x22=174,16TL Tabi bu fiyata bulsanız bile sorun daha aşağısı olmaz mı diye.

Ons ve $ kuru değiştikçe anlık değişir bu değer. Bu hesapla uygun fiyata altın alıp birikiminizin değer kaybetmesini önlersiniz. 1TL bile önemli şu devirde.

Birikim yapın elinizdeki erimesin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı