Ekran kartı sabitleme aparatı olmaması sorun yaratır mı?

HearNNN

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herekse bir sorum olacak ekran kartı aldım daha gelmedi fakat ekran kartı sabitleme aparatı gibi bir şey olması lazım kasanın arka kısmına denk gelıyor bende o aparat yok koruma kapağı mı sabitleme kapağımı oyle bir şey bende dümdüz orası sabitleme şeysi yok bir sıkıntı çıkar mı?

Kasa model: Aerocool CS1102.

Takacağım ekran kartı: RX 6500XT.

Ekran kartı sabitleme aparatı ne oluyor hocam fotoğrafla detaylandırabilir misiniz? Vida ile sabitleme yeri mi yok demek istediniz acaba ancak internetten kasaya baktığımda var gözüküyor. Ekran kartının altına destek çubuğu gönderir ekran kartı satıcıları ağır kartlarda ancak bazıları ağır dahi olsa göndermezler ondan mı bahsediyorsunuz acaba mesela benim MSI Ventus 3X RTX 3070 kartımda vardı ancak Asus TUF RTX 3080 e geçtim çok daha ağır olmasına rağmen kutudan bir şey çıkmamıştı.

Ekran kartı sabitleme aparatı ne oluyor hocam fotoğrafla detaylandırabilir misiniz? Vida ile sabitleme yeri mi yok demek istediniz acaba ancak internetten kasaya baktığımda var gözüküyor. Ekran kartının altına destek çubuğu gönderir ekran kartı satıcıları ağır kartlarda ancak bazıları ağır dahi olsa göndermezler ondan mı bahsediyorsunuz acaba mesela benim MSI Ventus 3X RTX 3070 kartımda vardı ancak ASUS TUF RTX 3080'e geçtim çok daha ağır olmasına rağmen kutudan bir şey çıkmamıştı.

Hani vidaladığımız kısımda var ya kapak kaldırıp ekran kartını koyuyolar sonra kapatıp vidalıyorlar vallaha benim kasada yok kopmus olabilir 2-3 yıldır kullanıyorum kasayı bilmiyorum 2 fanlı ekran kartı eğilme durumu falan olmaz herhalde.

Hani vidaladığımız kısımda var ya kapak kaldırıp ekran kartını koyuyolar sonra kapatıp vidalıyorlar vallaha benim kasada yok kopmus olabilir 2-3 yıldır kullanıyorum kasayı bilmiyorum 2 fanlı ekran kartı eğilme durumu falan olmaz herhalde.
O kapağı çıkartırsınız hocam ekran kartını takınca üstüne kapatmaya çalışmazsınız bir olayı yok o kapağın. Zaten üstüne kapatacak olsanız görüntü girişlerini nasıl bağlayacaksınız? Bazı kasalarda çıkmalı olur bazı kasalarda kopartarak çıkartırsınız, AeroCool sanırım genel olarak kopartmalı yapıyor benim Airhawk Duo kasamda da öyleydi. Neyse uzun lafın kısası o kapağı üstüne kapatmayı denemeyin bulsanız bile, o kapak yerine ekran kartı geliyor zaten direkt vidalıyorsunuz kasaya.

Dosya Ekleri

• sa.png
    sa.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 83
Ne işe yarıyor?
Bazı ekran kartlarının boyutlarından dolayı o boşluktan çıkıyor bir de dikey ekran kartı desteği varsa da öyle bir parçayla kapatıyorlar o boşluğu yani her türlü o boşluğu kapatmak için bir kapak sadece, toz girişini önlemek amacıyla koyulmuştur yani.

Geri
Yukarı