Ekran kartı SATA girişlerini kapatıyor

Elimde bi tane L sata vardı denedim ama sığmadı sığmadı için zımpara yapmak falan lazım baya kalınlığı düşsün diye çok. Bı fark göremedim birde normal sata ile resimdede olduğu gibi

Anladım hocam. Daha ince diye gözümde canlanmıştı, belki de daha incesi vardır ama olmuyorsa @Andar Han 'nin sunduğu PCI kart kesin çözüm olacaktır.

Şöyle bir PCI kart işinizi görebilir.
Şu beyaz sokettenmi bahsediyorsunuz
Şu beyaz sokettenmi bahsediyorsunuz
Screenshot_20200227-133407.jpg

Bende 3 sata portunu kullnıyorken sapphire nitro+ rx 580 takma çalıştım. Kart cidden çok büyük 6 sata portunun 4 tanesi kapandı yani benim 1 HDD dışarıda kaldı. Sonrasında HDD yi tekrar sataya bağladım ekran kartının boşluk içeren bir kısmı var porta denk gelen yerde onları üst üste getirdim şimdi kullanabiliyorum. Ekran kartının o boşluk kısmını kullan.
Boşluktan kastınız nedir anlayamadım yani neresinde Sapphire ye özel olabilir benimkinde öyle bir yer yok olsa bile sata girisleri ile nasıl denk getireceğim biraz daha anlaşılır anlatmanız. Ricam olur birde büyük ihtimalle sizin Attığınız aparatı alacağımda hız nasıl olacak benim anakart sata 2 3gbs o 3 6 gbs?

Son düzenleme:
Mesajda şöyle kelimesine tıkladığınızda şu link açılacaktı;

Siz tam anlamadınız demek istediğimi yani attığınız gibi baktım ona bakmak değil mevzu yinede sağolun vakit ayırdığınız için

Siz tam anlamadınız demek istediğimi yani attığınız gibi baktım ona bakmak değil mevzu yinede sağolun vakit ayırdığınız için
Böyle bir kart taktığınızda kasa içinde ekstra 4 SATA portunuz daha olacak. Onlara boot yapılmayacak disklerinizi takabilirsiniz. Daha uygun başka çeşitler de olabilir. Bakmak lazım.

Böyle bir kart taktığınızda kasa içinde ekstra 4 SATA portunuz daha olacak. Onlara boot yapılmayacak disklerinizi takabilirsiniz. Daha uygun başka çeşitler de olabilir. Bakmak lazım.
Şey ekstra 4 port derken nerede acaba yardımcı olursanız sevinirim dediğim gibi anakart 10 yıllık onda sade 6 port var 4 ü kapalı kasam kaliteli yeni bi model zalman S3 bide boot edemeyeceksin den kastını anlamadım sata portuna mı takmaya çağım yada Windows umu ona kurmaya çağım?

Şey ekstra 4 port derken nerede acaba yardımcı olursanız sevinirim dediğim gibi anakart 10 yıllık onda sade 6 port var 4 ü kapalı kasam kaliteli yeni bi model zalman S3 bide boot edemeyeceksin den kastını anlamadım sata portuna mı takmaya çağım yada Windows umu ona kurmaya çağım?
Anakartınızdaki boş PCI slotlarından birine kartı takarsanız, kartın üzerindeki SATA portlarına da HDD nizi bağlayabilirsiniz. Resime dikkatli bakınca üstte 2, arkadaki 2 SATA soketini görebilirsiniz. Yine kasa içinde olacak her şey. Bu kartın çalışması için sürücüsünün yüklenmesi gerektiğini düşündüm, o yüzden Windows kurulu HDD nizin anakartın SATA sına bağlı olması daha iyi olur. Ama bu karta bağladığınız HDD den de boot ediliyor olabilir. Denemek lazım.

Para harcamadan yeni anakartlar ile birlikte gelen bu siyah sata kablosunu bir yakininizdan temin edip deneyebilirsiniz. Ekran kartinin son plastik kismindan once hafif bir bosluk oldugunu gozlemledim. Anakartinizin dis tarafta ki portu degil de ic tarafta ki portu deneyebilirsiniz. Ekran karti soketinin kilit plastigi, karti taktiktan sonra kilitlenir ise bu sekilde sorunsuz kullanabilirsiniz. Baska bir L sata kablosunu anlattigim sekilde muhakkak deneyin.

Son düzenleme:
Harici HDD alabilirsiniz. İşinizi görecektir.

Harici HDD ile sabit HDD arasında dünya kadar fark var. Harici HDD zaten pişmanlıktır. Genelde hızları kötü 5200 RPM Laptoplar'da kullandıkları diskleri koyuyorlar. Onun yerine dışarıdan sabit HDD kullanmak için aparatlar var onlarda iş görür.

Lin
Harici HDD ile sabit HDD arasında dünya kadar fark var. Harici HDD zaten pişmanlıktır. Genelde hızları kötü 5200 RPM Laptoplar'da kullandıkları diskleri koyuyorlar. Onun yerine dışarıdan sabit HDD kullanmak için aparatlar var onlarda iş görür.
link falan atarsanız sevinirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı