Ekran kartı satmadan önce ne yapılmalı?

Bilgisayardan ekran kartı söküp integrated gpu ile çalışılacaksa iki kontrol iyi olur :

1. İşlemcinin dahili GPU'su olduğundan emin olun. Ryzen 7 5800x gibi AMD işlemcilerde yok.
2. BIOS'ta dahili GPU kullanımının açık olduğundan ve ekran kartını sökünce görüntü alabildiğini kontrol et.

Bilgisayardan ekran kartı söküp integrated GPU ile çalışılacaksa iki kontrol iyi olur:

1. İşlemcinin dahili GPU'su olduğundan emin olun. Ryzen 7 5800X gibi AMD işlemcilerde yok.
2. BIOS'ta dahili GPU kullanımının açık olduğundan ve ekran kartını sökünce görüntü alabildiğini kontrol et.

İşlemcim Ryzen 5 3600X ne yapmam lazım?
Hangi model ve ne kadara satıyorsun?

RX 5700 XT 12000 liraya satıyorum.
Başına bir şey gelmeyeceğinden emin olman lazım. Testlerini yap, biraz da sevap işleyeyim dersen termal macun değiştir.

Ne olabilir ki?
Çalışırken videolarını çekin. Ben kart alacak insanı eve davet edip göstermiştim her şeyini. Videloları vs de vardı elimde. Sonra kartta coil whine oldu geri vereceğim sen bozuk satmışsın vs diye söyleyince videoları atmıştım bir şey diyememişti

Hocam Discord gelme imkanınız var mı?

Bilgisayardan ekran kartı söküp integrated GPU ile çalışılacaksa iki kontrol iyi olur:

1. İşlemcinin dahili GPU'su olduğundan emin olun. Ryzen 7 5800X gibi AMD işlemcilerde yok.

Hocam sizden Discord ismi istesem bir de.

Kartı satarken sıkıntısı olmadığı hakkında birden fazla kanıt oluştur, video olur, adamın gözü önünde test yap vs.
Sonra kart sıkıntı çıkarırsa suçlu çıkarsın.

Ben test yaparken sıkıntı çıkmadı ama o aldıktan sonra sıkıntı çıktı mesela o zaman ne olur?

İyice temizleyip macununu yenile. Fanlarını yağla.

Alan kişi belki hiç açılmamış olarak istiyordur. Etik değil habersiz kartı sökmek. Olabilecek hasar sonucu yeni sahibi mağdur olabilir. :)

Yapmanız gereken üç şey var:
1- Işık ayarı vb. kişiselleştirme yaptıysanız sıfırlamak,
2- Toz, kir var ise zarar vermeden temizlemek,
3- Ürünü fotoğraf ve videolayarak delil elde etmeniz. (mutlaka yapın herhangi bir ürün satarken.)

Alan kişi belki hiç açılmamış olarak istiyordur. Etik değil habersiz kartı sökmek. Olabilecek hasar sonucu yeni sahibi mağdur olabilir. :)

3- Ürünü fotoğraf ve videolayarak delil elde etmeniz. (mutlaka yapın herhangi bir ürün satarken.)

Son olarak sizden Discord istesem :D

Açılmamış kart isteyen de ikinci el bakmasın. En kötü zaten senede 1 kez termal macun değişmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı