Ekran kartı sıcaklığı ideal en fazla ne kadar olmalı?

Ya çok bir sıkıntı olur mu şu anlık değiştiremem

MSI GTX 960'lar Kasım 2015 civarı çıkmış. Neredeyse 5 sene olacak. Siz ne kadar süredir kullanıyorsunuz bilmiyorum ancak ekran kartlarının termal macunları genelde uzun süre dayanır. Ama 5 yıl dayanır mı, orası biraz şüpheli. Büyük ihtimal kurumuştur. Ben bir değiştirin derim, çok pahalı değil termal macunlar. Değiştirmesi zor değildir. Bir bakın derim videolara. Belki de sizin modeliniz için termal macun değiştirme rehberi vardır, ama hemen hemen aynıdır değişim prosedürü.

Ek olarak, termal macun işlemi tamamlandığında kasanızın hava akışına da bir göz atın. Ekran kartlarını soğutmada çok önemli bir etken bildiğiniz üzere.

Sizin ekran kartının bir incelemesi, oradan sıcaklıklara da bakarsınız. Overwatch yok ama çeşitli oyunlarla denenmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şurada da overwatch sıcaklıkları var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ben 90 derece sıcaklıkta çalıştırmayın derim ekran kartını.

Ya çok bir sıkıntı olur mu şu anlık değiştiremem
Yani ekran kartınız nasıl kullanılmış ne vakit sürede ne derecelerde kullanılmış, ne kadardır kullanılıyor... Bunları bilemeden pek bir şey diyemem ama bir anda tak diye giderse grafik işlemcisinin altındaki toplar eriyip temassızlık yaparsa geri dönüşü olmaz. Ne kadar kısa sürede değişirseniz o kadar iyi, hani en azından msi afterburner indirip fanı oto moddan alın %90-95lerde çalıştırın, 90 derecelere çıkmasın

MSI GTX 960'lar kasım 2015 civarı çıkmış. Neredeyse 5 sene olacak. Siz ne kadar süredir kullanıyorsunuz bilmiyorum ancak ekran kartlarının termal macunları genelde uzun süre dayanır. Ama 5 yıl dayanır mı, orası biraz şüpheli. Büyük ihtimal kurumuştur. Ben bir değiştirin derim, çok pahalı değil termal macunlar. Değiştirmesi zor değildir. Bir bakın derim videolara. Belki de sizin modeliniz için termal macun değiştirme rehberi vardır, ama hemen hemen aynıdır değişim prosedürü.

Ek olarak, termal macun işlemi tamamlandığında kasanızın hava akışına da bir göz atın. Ekran kartlarını soğutmada çok önemli bir etken bildiğiniz üzere.

Sizin ekran kartının bir incelemesi, oradan sıcaklıklara da bakarsınız. Overwatch yok ama çeşitli oyunlarla denenmiş.

Şurada da Overwatch sıcaklıkları var.

Ben 90 derece sıcaklıkta çalıştırmayın derim ekran kartını.

Hocam 2016'da aldım ben aldığımdan beri değiştirmiyorum 2 hafta sonra değiştirirsem değiştiririm

Modeli markası ne olursa olsun 75 değil ama 80 derece üstü her ekran kartı için zararlıdır. Ancak senin dediğine şu yönde hak verebilirim, örneğin oldukça düşük güç tüketimi olan GTX 650 benzeri bir kart için 75 derece anormaldir ama bu derece GTX 650'ye zarar vermeyecektir.
AMD GPU'larda bildiğim kadarıyla 80 dereceler mümkün ve zararıda olmuyor. Aynı şekilde NVIDIA'nın referans tasarımlarındada 80'lere ulaşılabiliyor.

Geri
Yukarı