Ekran kartı sıcaklığı yükte 65 derece oluyor

Birçok sebebi var, bu konuda @Marix yardımcı olabilir.
Şimdiden sistem parçalarını yazmanı öneririm.

@Marix hocam yardımcı olursa gerçekten çok minnettar olurum
Anakart B450 Aorus Elite versiyon 2 değil ilk çıkanı
İşlemci Ryzen 5 5600
RAM Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 16 GB 3200 MHz
CPU soğutucu Artics freeze 34 e-Sports Duo
Güç kaynağı Corsair VS550 80+ gri olan yeni model bu parçaları daha önce R5 1600 AF ve RX 580 de kullanıyordum sorun yoktu 3 ay evvel ekran kartı islemci değiştirdim ve yaklaşık 1,5 aydır bu sorunla karşılaşıyorum. Acaba grafik ayarlarını yükseltiyorum o yüzden mi
Kapanıyor düşürünce kapanmıyor sanırım

O kart için 110 derece hot spot fazla, çalışabilir limit içerisinde ama fazla, GPU sıcaklığı ile hot spot arasındaki makas da çok fazla, 45 derece, ben olsam o kartı garantiye yollarım.

Ani kapanma konusu farklı, onun için yeni konu açın.

Hocam acaba hotspot 110 derece olduğundan dolayı mı kapanıyor kendi kendine yoksa güç.
Kaynağı mı yetersiz Corsair VS 550 80+ yeni model olanı.

OCCT Power testi yaptınız mı hiç?

Hocam OCCT FurMark Memtest AIDA 64 aklınıza gelecek her testi yaptım islemci.
Anakart ekran kartı RAM SSD PSU fpu vs her şeyi ama kapanma yok sıcaklıklar normal sadece hotspot yüksek 110 C buluyor oyunda kapanıyor sadece testlerden sorunsuz geçiyor.

Hocam OCCT FurMark Memtest AIDA 64 aklınıza gelecek her testi yaptım islemci.
Anakart ekran kartı RAM SSD PSU fpu vs her şeyi ama kapanma yok sıcaklıklar normal sadece hotspot yüksek 110 C buluyor oyunda kapanıyor sadece testlerden sorunsuz geçiyor.
Eğer öyleyse donanımsal endişe edilecek bir durum yok muhtemelen. Yazılımsal kontrol yapmak lazım. Sadece ekran kartı değil Windows ve diğer sürücülerin de durumu önemli.

Eğer öyleyse donanımsal endişe edilecek bir durum yok muhtemelen. Yazılımsal kontrol yapmak lazım. Sadece ekran kartı değil Windows ve diğer sürücülerin de durumu önemli.

Hocam diyorum ki ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip tekrar kurayım Windows'u tarattım herhangi.
Bir virüs bulamadım bugün kasanın yan kapağını açıp deneyeceğim hotspot yüksek olacak mı yine kasa Corsair Spec Delta.

Hocam diyorum ki ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip tekrar kurayım Windows'u tarattım herhangi.
Bir virüs bulamadım bugün kasanın yan kapağını açıp deneyeceğim hotspot yüksek olacak mı yine kasa Corsair Spec Delta.
Yine yüksek çıkar. Normal sıcaklığında sorun yok çünkü.

Sorun virüs değil hocam sistem yazılım ve sürücülerini gözden geçirilmesi gerekiyor.

Yine yüksek çıkar. Normal sıcaklığında sorun yok çünkü.

Sorun virüs değil hocam sistem yazılım ve sürücülerini gözden geçirilmesi gerekiyor.

Hocam inanın ne yapacağımı bilmiyorum eve gideyim fakat kartı garantiye yollayacağım hotspot sıcaklığından dolayı fakat kasanın kapağını açıp deneyeyim eğer ki sıcaklık düşerse göndermekten vaz mı geçmeliyim yoksa yine de göndereyim mi?

@Marix hocam yardımcı olursa gerçekten çok minnettar olurum
Anakart B450 Aorus Elite versiyon 2 değil ilk çıkanı
İşlemci Ryzen 5 5600
RAM Corsair Vengeance RGB Pro 8x2 16 GB 3200 MHz
CPU soğutucu Arctis freeze 34 e-Sports Duo
Güç kaynağı Corsair VS550 80+ gri olan yeni model bu parçaları daha önce R5 1600 AF ve RX 580 de kullanıyordum sorun yoktu 3 ay evvel ekran kartı islemci değiştirdim ve yaklaşık 1,5 aydır bu sorunla karşılaşıyorum. Acaba grafik ayarlarını yükseltiyorum o yüzden mi?
Kapanıyor düşürünce kapanmıyor sanırım

Hocam acaba hotspot 110 derece olduğundan dolayı mı kapanıyor kendi kendine yoksa güç.
Kaynağı mı yetersiz Corsair VS 550 80+ yeni model olanı.

Sizin kapanma ile ilgili konunuz varmış bende size durumu izah etmişim, RGB yazılımını kaldırınca düzeldi demişsiniz, bende size yazılım ani kapanma yapmaz demişim.

ASUS AMD RX 6700 XT kullanıyorum yaklaşık 8 aydır, normal sıcaklık 64 dereceyi hiç geçmedi, hotspot da 80-85 derece civarında, AMD için bile fazla 110-115 derece, Hot spot sıcaklığı normal sıcaklıktan 20-25 derece fazla olmalı.

Geri
Yukarı