Ekran Kartı Sıcaklığını Düşürmek

Nasıl sorun olmaz? 85 dereceye çıkıyor diyor. :) Ekran kartı ömrü kısalır. Ekran kartınızın termal macununu yenileyin. Bakalım durum ne olacak.
Pc'yi 4 ay önce aldım değiştirmeme gerek var mı?
Deneme maksatlı şöyle bir 5 saat yan kapak açık kullan. Eğer bariz sıcaklık düşüşü gözlemliyorsan kasayla ilgili çözümler düşünmek gerekir.
Yarın yapacağım. Şimdi gece gece ses çıkarmayalım.
Son olarak oyun ayarlarını biraz kısıp ve VSync açıksa kapatıp denermisiniz?
54 derece civarında Vsync açık.

Son düzenleme:
Senin çözüm bende. Öncelikle kasanın yan tarafını aç ve ön fanlar son hızda çalışırken içeriye hızlı ve yoğun soğuk hava giriyor mu bir bak. Elini fanların arkasına koyunca belli olur zaten. Benim sıcaklık da 80 leri geçiyordu bir de baktım içeriye kasa yapısından dolayı hava girmiyormuş. Yani ön panel de hava alacak boşluk çok azdı. Bende delik açtım şimdi içeri everest oldu. Resimlerde önceki ve sonraki halleri var. 120mm RGB fanları attım 140mm akasa sarı yılan taktım 69-71 de sabit kalıyor ultra ayarlarda full de. İNNO3D 1660ti

Dosya Ekleri

• IMG_20190610_102748.jpg
    IMG_20190610_102748.jpg
    587 KB · Görüntüleme: 260
  • IMG_20190610_102027.jpg
    IMG_20190610_102027.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 264
Amd wattman ayarından fan kodunu Manuel yap 85 derecede max hıza ulaşıyordur şu anda 70 dereceye kadar düşür böylece 60 dereceyi kolay kolay geçmez ara ara yüksek fan sesi alırsın
Watman ayarları için Amd nin içinde oyun kısmında hemen sol üstte görürsün.

Bende böyle bir sorundan şikayetçiydim. Aslında sıcaklığı 4 yıl boyunca kabullenmiştim yani benim için bir sorun değildi ta ki kasanın ön kapağı şöyle bir kenarda dursun ne olacak bakalım diyene kadar.

Senin çözüm bende. Öncelikle kasanın yan tarafını aç ve ön fanlar son hızda çalışırken içeriye hızlı ve yoğun soğuk hava giriyor mu bir bak. Elini fanların arkasına koyunca belli olur zaten. Benim sıcaklık da 80 leri geçiyordu bir de baktım içeriye kasa yapısından dolayı hava girmiyormuş. Yani ön panel de hava alacak boşluk çok azdı. Bende delik açtım şimdi içeri everest oldu. Resimlerde önceki ve sonraki halleri var. 120mm RGB fanları attım 140mm akasa sarı yılan taktım 69-71 de sabit kalıyor ultra ayarlarda full de. İNNO3D 1660ti
Açıkçası kasayı delmek istemiyorum. Böyle bir durumda garanti dışı kalır.
Amd wattman ayarından fan kodunu Manuel yap 85 derecede max hıza ulaşıyordur şu anda 70 dereceye kadar düşür böylece 60 dereceyi kolay kolay geçmez ara ara yüksek fan sesi alırsın
Watman ayarları için Amd nin içinde oyun kısmında hemen sol üstte görürsün.
Biraz açar mısınız?

Kasa'nın ön kapağını açtık. Fanların önü açık kaldı ve içeri gayet iyi hava veriyordu. Ama sıcaklıkta bir değişiklik görmedim. Birde kasa'nın biraz tozunu aldım.

benim ekran kartımda çok ısınıyor yardım eder misiniz?
kasa: dark vision 750 w 80+ bronze 4x12 cm kırmızı led fanlı,tempered glass ön ve yan panel,usb 3.0 atx oyuncu kasası (DKCHVISION750BR)
EKRAN KARTI:ASUS RX 550
İŞLEMCİ:AMD RYZEN 7 3700 X 3.6 GHZ (TURBO 4.4 GHZ) 8 CORE 16 THREADS

Son düzenleme:

Geri
Yukarı