Ekran kartı sıcaklığının düşmesi sorun yaratır mı?

Bu aralar yeni bir kasaya geçiş yaptım, klimalı bir odadayım ve ekran kartı fanım 30'da çalışıyor. Sıcaklık 22-23, bazen 21 derecelere kadar düşüyor. Çok düşürmesi bir sorun yaratmaz değil mi? Sıvı soğutmam yok. Merakımdan soruyorum, cevaplarsanız sevinirim. Bu arada oyun değerlerini vereyim.

Boşta 22.
FiveM grafik paketi artı Very High ayarlarda 51 derece.
CS:GO Ultra ayarlar 42 derece.
LoL 39 derece.
Teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için <3.

Eki Görüntüle 619545

Gayet iyi değerler sorun çıkartmaz.

Odanızı klimayla soğuttuğunuza göre odadaki nem oranı büyük olasılıkla %40'ın altındadır ve çiy noktası 10 dereceden düşüktür. Hiçbir şekilde düşük sıcaklıklardan endişelenmenize gerek yoktur.

Sorun oluşturabilecek olan, kışın ısıtmasız ve nemli bir odada 16-18 derecelerin altına düşmek olabilir. Bu koşullarda çiy noktası, oda sıcaklığıyla aynı derecelerde olur ve bileşenlerinizin üzerinde su damlacıkları yoğunlaşarak zarar verme riski yükselir.

Fark kaliteli bir kasa kullanımı ve en önemlisi klimalı bir oda da kullanımdan kaynaklanıyor. Klimasız ve sadece vantilatör ile serinletilen bir oda da kullanırsanız sıcaklıkların en az 10 derece fırlayacağını düşünüyorum. Fanlar bulunuduğu ortamın havasını içeriye çektiği için ortam sıcaklığı ne kadar düşükse kasa içi sıcaklıklıkta o kadar düşük oluyor. Kartın çektiği güç de önemli tabii. RX 570 nispeten abileri RX 590 ve 580'e nazaran daha az güç tükettiği için daha az ısınıyor.

Geri
Yukarı