Ekran Kartı Sıcaklıklarım Normal Mi?

İbrahim Özer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemimi alalı 1 ay olmasına rağmen sıcaklıklarda 10 derecelik artış söz konusu. Eskiden 55 dereceden yukarı çıkmayan kart şimdi 65-75 görüyor. Ama bu sıcaklıklar kasanın kapağını çıkardığımda tekrar eski haline dönüyor. Sebebi nedir kafayı yemek üzereyim bu olay yüzünden.

.

Öncelikle sistem özelliklerini yazmalısın. Ayrıca kasa kapağını açmak sistemi daha da ısıtır. Hangi programla kontrol ediyorsun? AIDA64 programı ile kontrol et. Kaç derece oluyor? Kasa modeli nedir? Fan var mı?

AIDA64 ile kontrol ediyorum. Kasam Zalman Z3 ve kapağı açınca ısınmıyor sıcaklıklar düşüyor. Kendiliğinden 4 tane fanı var.

SAPPHIRE Radeon R9 280X 3GB DDR5 384Bit
MSI Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150
INTEL Core i5-4460 3.20GHz 6M Soket 1150
Corsair Vengeance 8GB 1600 Mhz RAM
Corsair 650 Watt Power Supply

En fazla Far Cry 4'te ayarlar ve filtreler en yüksekteyken 76 derece gördüm. Ama eskiden Watch Dogs'ta full ayarlarda ekran kartı 55 dereceyi geçmiyordu. Kasa kapağını açınca şimdide geçmiyor ama takınca mantıksızca bi artış oluyor derecelerde.

Kardeşim neden yalan söyliyeyim ? Kasanın görüntüsü böyle. Modlarım resim büyük olduğu için Technopat'ın kendi servisine yüklüyemedim resmi.

UR25TUN.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloları düzel fanlarında toz varsa tozlarını al kasanı iyicene temizle bakım yap ama geri toplarken kabloları düzkün topla muhtemelen hava sirkülasyonun kötü .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı