Ekran kartı sisteme nasıl takılır?

YurtkanO

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim yeni geldi, ekran kartımı takmaya çalıyorum klik sesi gelmiyor.

WhatsApp Image 2023-01-24 at 14.52.50.jpeg

WhatsApp Image 2023-01-24 at 14.52.50 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-01-24 at 14.52.49.jpeg

WhatsApp Image 2023-01-24 at 14.52.14.jpeg

Oturtup oturtmadığımdan da tam emin değilim. Oturmuş gibi mi? Mandalın resmi 1. resim.

Benimle aynı kasada aynı sorunu yaşamıssınız bu kasa veya anakart ile ilgili bir sorun 1 gün boyunca uğraşmıştım kafayı yedim girmiyordu. 6500XT nasıl takılır?
En sonunda bazı bağlantıları çıkardım ve ana kart vidalarını söktüm ekran kartını taktıktan sonra ana kartı geri vidaladım ve bağlantıları geri taktım.

Benimle aynı kasada aynı sorunu yaşamıssınız bu kasa veya anakart ile ilgili bir sorun 1 gün boyunca uğraşmıştım kafayı yedim girmiyordu. 6500XT nasıl takılır?
En sonunda bazı bağlantıları çıkardım ve ana kart vidalarını söktüm ekran kartını taktıktan sonra ana kartı geri vidaladım ve bağlantıları geri taktım.
Hocam sanki oturmuş gibi ya ekran kartını hareket ettiremiyorum şuan, yukarı da çekemiyorum. Ama şuan vidalama aşamasındayım ve vidalarımı sadece tek torbaya koymuşlar. Hangi vidalayla vidalamam gerekiyor?
WhatsApp Image 2023-01-24 at 15.01.58.jpeg

Hocam click sesi gelmedi ise vidalamanızı önermem oturmamış olabilir. Eğer taktıysanız kasanın kullanım kulavuzunda hangi vidayı kullanman gerektiği yazıyor. Kılavuzda yok ise deneyerek bulabilirsiniz zaten tek bir tür vida olacaktır orada ki yuvaya.

Hocam click sesi gelmedi ise vidalamanızı önermem oturmamış olabilir. Eğer taktıysanız kasanın kullanım kulavuzunda hangi vidayı kullanman gerektiği yazıyor. Kılavuzda yok ise deneyerek bulabilirsiniz zaten tek bir tür vida olacaktır orada ki yuvaya.
Hocam tam şuan tekrardan taktım bu yazınız üzerine, tak diye bir ses aldım. Oynamıyor şuan oturduğunu düşünüyorum lakin şu şekilde:
WhatsApp Image 2023-01-24 at 15.07.09.jpeg

Burası sanki bir tık havadaymış gibi duruyor ama vidalama kısmı tam değiyor. Yani vidalama kısmının aşşağıda olması gerekiyor bunun tam oturabilmesi için veya böyle mi olması gerekiyor bilmiyorum. Düşünceniz nedir?

Her zaman ses gelmez. İyice bastır oturduğundan eminsen çalıştır, iyice oturmazsa slotu yakabilirsin.

Hocam tam şuan tekrardan taktım bu yazınız üzerine, tak diye bir ses aldım. Oynamıyor şuan oturduğunu düşünüyorum lakin şu şekilde:Eki Görüntüle 1643342

Burası sanki bir tık havadaymış gibi duruyor ama vidalama kısmı tam değiyor. Yani vidalama kısmının aşşağıda olması gerekiyor bunun tam oturabilmesi için veya böyle mi olması gerekiyor bilmiyorum. Düşünceniz nedir?
Oturmamış bu.

Hocam tam şu an tekrardan taktım bu yazınız üzerine, tak diye bir ses aldım. Oynamıyor şu an oturduğunu düşünüyorum lakin şu şekilde:Eki Görüntüle 1643342

Burası sanki bir tık havadaymış gibi duruyor ama vidalama kısmı tam değiyor. Yani vidalama kısmının aşağıda olması gerekiyor bunun tam oturabilmesi için veya böyle mi olması gerekiyor bilmiyorum. Düşünceniz nedir?

Tekrar çıkartın tekrar takın bastırarak.

Tekrar çıkartın tekrar takın bastırarak.
Hocam 4 kere denedim, biraz da önden bastırdım her şekilde, burası bu şekilde havadaymış gibi duruyor. Ama vidalama kısmı tam değiyor. Oranın içeriye girebilmesi için vidalamanın aşşağıda olması gerekmiyor mu mantıken? Ben mi hatalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı