Ekran kartı sıvı soğutma nereye takılmalı?

mahmut_sayar54

Centipat
24fae08a-0d62-447d-8582-c39f934b87f3.jpg

Ekran kartımın sıvı soğutmasını böyle taktım. Bir tanıdığa sordum, soldaki mor fanın yerine tak dedi ekran kartına sorun çıkarabilir diye. Doğru mu yoksa böyle kullansam hiçbir sıkıntı olmaz mı? Tam bir bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• 24fae08a-0d62-447d-8582-c39f934b87f3.jpg
    24fae08a-0d62-447d-8582-c39f934b87f3.jpg
    147,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
İki şekilde de takabilirsin, sorun çıkmaz. Ekran kartı markası ve modeli nedir?

Eki Görüntüle 513606

Ekran kartımın sıvı soğutmasını böyle taktım. Bir tanıdığa sordum, soldaki mor fanın yerine tak dedi ekran kartına sorun çıkarabilir diye. Doğru mu yoksa böyle kullansam hiçbir sıkıntı olmaz mı? Tam bir bilgisi olan var mı?
İki türlü de sorun olmaz. İki şekilde de havayı gayet iyi şekilde dışarı atar ve iyi soğutma sağlar.

Fanın yönü tam görünmese de, fanın radyatöre serin hava üflemesi/çekmesi önemli. Dolayısı ile ya dışarıdan temiz havayı çekmek için fanı radyatöre ters montaj yapacaksınız. Ya da ön panelde bir yere monte edeceksiniz. Eksoza takmak yanlış olur.

İki türlü de sorun olmaz. İki şekilde de havayı gayet iyi şekilde dışarı atar ve iyi soğutma sağlar.
Aslında sorum ekran kartının sıvı soğutmasının pompası mı ne bir şeyi varmış. Yanlış takıldığında sıkıntı çıkarıyormuş herhalde. Bu şekil takınca bir şey olmaz değil mi ekran kartıma uzun vadede ?
Çok bilgim yok yanlışım varsa kusuruma bakmayın lütfen.

Kartın pompasını yanlış monteleme gibi bir şey söz konusu olamaz, çünkü pompa kartın içine gömülü zaten, radyatör fan kısmında değil. Pompa arızası yapmadığı sürece kullanabilirsiniz zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı