Ekran kartı slotu zorlamadan dolayı bozulur mu?

Kerim Demirel

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm, ben bilgisayarıma ekran kartı takarken klips olduğunu bilmiyordum. Ekran kartını zorlayarak taktım. Ardından bilgisayarı çalıştırdım. Ekran kartı ve bilgisayar sorunsuz çalıştı ama ardında ekran kartını geri çıkartmak istedim. Performansı iyi değildi. Klips falan hiç dokunmadım. Bilmiyordum çünkü. Zorladım, ilk başta klips olmayan taraf çıktı. Ardından klips olan tarafını zorlayarak çıkarttım. Ardından klipsi fark ettim ve hala ekran kartını takmadım ve takmayı düşünüyorum. Şimdi merak ettiğim bu zorlamadan ekran kartını taktığım yer bozulur mu? Klips sağlam ama ekran kartı taktığım slot o zorlamadan bozulur mu? Anakart modelim ASUS P5G41T-M LX. Cevaplarınızı bekliyorum.

Hemen bozulmaz sert plastikten yapılıyor orası pinler de kırılacak gibi değil. Takabilirsiniz.
Pinler derken usta şöyle diyeyim pinlerin resmini atayım hatta ben pek anlamam bu ekran kartı işinden.

Pinler derken usta şöyle diyeyim pinlerin resmini atayım hatta ben pek anlamam bu ekran kartı işinden.
Usta ben resmi yükleyemedim ama birşey olmaz diyorsun yani

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı